Erdogan dhe Trump diskutojnë për krijimin e një zone të sigurisë në Siri

0
19

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, dhe ai amerikan, Donald Trump, diskutuan sot në mbrëmje nëpërmjet telefonit.

Temë e bisdeës ishte krijimi i një zone sigurie në Siri, njoftoi presidenca turke.

‘’Dy liderët përmendën idenë e krijimit të një zone të sigurisë, të pastruar nga terrorizmi në veri të vendit’’, sipas një komunikate të presidencës turke.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here