Rinisin reshjet e borës në veri dhe juglindje të Shqipërisë, problem mbeten ngricat

0
18

Teksa Shqipëria e mesme është “pushtuar” nga shirat, në veri dhe juglindje të vendit kanë rinisur reshjet e borës.

Kështu raportohet se në qytetin e Shkodrës mëngjesin e sotëm kanë rinisur reshjet e borës por me intensitet të ulët. Situata paraqitet e normalizuar në rrugët nacionale .

Reshjet e dëborës kanë nisur edhe në Dibër dhe si pasojë rreth 30% e fshatrave janë të bllokuar.

Po ashtu borë po bie edhe në juglindje, nga ku raportohet se problemi më i madh janë ngricat.

Situata paraqitet më problematike në zonat e Voskopojë dhe Dardhës

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here