Rikthehet dëbora në Korce, deri në 15 cm në Dardhë

0
21

Reshjet e borës janë rikthyer në një pjesë të Qarkut të Korçës.

15 cm borë janë regjistruar në fshatin turistik të Dardhës mëngjesin e së dielës.

Pavarësisht borës, situata në akset nacionale vazhdon të jetë normale, ndërkohë që dhjetëra turistë i janë drejtuar Dardhës për të shijuar fundjavën.

“Jemi nga Spanja dhe jetojmë në Tiranë. Vendosëm të vijmë në Dardhë për ta njohur. Vend i vogël, por shumë i këndshëm”, thotë një turiste.

Top Channel

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here