Rikthehet dëbora, ulen temperaturat

0
22
Në zonat malore të vendit gjatë natës u rikthyen reshjet e dëborës.

Temperaturat sot janë ulur nga 3 deri në 4°C. 10 cm dëborë ka rënë në aksin Korçë-Dardhë. Akset janë të hapura, por në njesinë administrative Lekas dhe dy fshatra të njësisë administrative Lavdar dhe Krushovë, dhe disa fshatra të Gorës në Maliq ka ndërprerje të energjisë elektrike.

Reshje debore dhe erë të fortë ka patur edhe në Bulqizë. Probleme ka në disa akse ku policia këshillon përdorimin e zinxhirëve.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here