Nishani flet për qeverinë tranzitore

0
36

Ish-Presidenti Bujar Nishani i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora Neës, u shpreh se opozita synon një qeveri tranzitore.

Pjesë nga biseda:

Kikia: Përmbysje me dhunë të qeverisë nuk bëjnë.

Nishani: Pa diskutim! E ka shpallur. Ka kërkuar një mekanizëm. Gjithçka nis dhe përfundon tek mekanizmi i garancive tek proceset demokratike. Qeveria tranzitore që e ka artikuluar prej kohësh PD dhe Basha, është një mekanizëm që mund të shërbejë si një valvul për të dhënë një mundësi të një nisje tjetër.

Gjoni: Para dy vjetësh u bë një eksperiment i tillë dhe u kthye në barcaletë.

Nishani: U bë në momentin e fundit. Besimi i opozitës u përdor nga fuqia e pushtetit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here