Zaev: Nuk ka vendime gjyqësore të porositura

0
31

Kryeministri Zoran Zaev në emisionin “Samo vistina” në Kanal 5 tha se nuk ka vendime gjyqësore të porositura ashtu siç akuzon opozita maqedonase.

Për Prokurorinë Speciale Publike tha se për gjatë kohë ka qenë shpresë e qytetarëve dhe se pret zgjidhje cilësore për PSP-në.

Zaev shton se me dialog mund të bëhet një hap para dhe se nuk ka problem të hetohet pronat dhe pasuria e funksionarëve.

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zaev gjithashtu shtoi se qëllimi është të krijon kushte për jetesë në vend dhe të mos migrojnë të rinjtë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here