Vesa Luma reagon pas sulmit që ndodhi në Zelandën e Re

0
36

Sot, ndodhi një sulm terrorist në Zelandën e Re ku si pasojë kanë mbetur të vdekur 49 persona dhe shumë të tjerë janë lënduar.

Sulmuesi i gjithë kësaj ngjarje tragjike është australiani, Brenton Tarrant, 28 vjeçar, i cili në rrjete sociale paraprakisht kishte publikuar planin e sulmit.

Meqë, këngëtarja shqiptare, Vesa Luma dhe bashkëshorti i saj, Big Basta janë zhvendosur për të jetuar atje, ajo ka reaguar rreth këtij sulmi.

Përmes një postimi të ndarë me ndjekësit në llogarinë e saj, Instagram, artistja shqiptare lutet për ta.

“ #newzealand Kia Kaha ”, ka shkruar ajo.

Kujtojmë që, Vesa është e martuar me reperin shqiptar, Big Basta dhe prej vitesh jetojnë në Zelandën e Re. /

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here