SBAShK kundër kompensimit të orëve, a do të këtë zgjidhje këtë javë? (Video)

0
30

Sonte në emisionin “Përballje” do të diskutohet për orët e humbura të mësimit gjatë grevës së arsimit.

Pse SBAShK është kundër vendimit të ministrit të Arsimit, Shyqiri Bytyqi, për kompensim të orëve të humbura gjatë grevës së mësimdhënësve.

Cila është kërkesa e SBAShK-ut e cila e Ministrisë së Arsimit?

Cili është roli i Komisionit parlamentar të Arsimit dhe çfarë u adresua në mbledhjen e fundit?

Pse ka përplasje mes SBAShK-ut dhe MAShT-it për këtë temë?

Për të diskutuar për këto tema në emision janë:

Rrahman Jasharaj – Kryetar i SBAShK-ut

Valmir Gashi- këshilltar politik i ministrit të Arsimit

Driton Çaushi – Deputet i PSD-së

Emisioni “Përballje” është prodhim i Telegrafit me kryeredaktorin Muhamet Hajrullahu dhe transmetohet çdo të hënë në ora 20:30 në RTV Dukagjini.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here