Transportonte emigrantë nga lindja

0
15

Mbrëmë rreth orës 22.00 në autostradën Negotinë-Gradsko nga ana e policisë dhe shërbimit për krim të orgaizuar është ndaluar një veturë e tipit Volvo me regjistrim të Shkupit.

Pas ndalimit shoferi S.A (22) nga fsh Petralicë është munduar të ikë por është arrestuar nga policia. Në veturë janë gjendur 11 emigrant nga Iraku, Pakistani, Afganistani dhe Siria.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here