Eriksen ndërron skuadër, por mbetet në Premierligë

0
17

Manchester United dëshiron transferimin e mesfushorit të Tottenham Hotspur, Christian Eriksen.

‘Djajtë e Kuq’ po planifikojnë rindërtimin e skuadrës nën udhëheqjen e Ole Gunnar Solskajer.

‘Evening Standard’ shkruan se reprezentuesi i Danimarkës po kërkohet nga Manchester United.

Eriksen ka kontratë me Tottenhamin deri në qershor të vitit 2020, dhe largimi i tij mund të lejohet nga Tottenham.

Real Madrid gjithashtu janë të interesuar për Eriksen, vlera e të cilit sillet rreth 70 milionë euro./

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here