5 të vdekur dhe 139 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

0
12

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 1.377 teste për COVID-19, prej të cilave 139 kanë rezultuar pozitivë, si dhe janë shënuar pesë raste të reja me përfundim fatal.

Numri më i lartë i infeksioneve të reja është në Shkup – 36, pasuar nga Gostivari me 16, Kërçova 15, Tetova 14, Kumanova 11, Shtipi 11 etj.

Po ashtu ka pasur edhe 534 pacientë të shëruar në 24 orët e fundit, raporton Alsat-M.

Në 24 orët e fundit janë kryer 1 mijë e 377 teste për COVID-19 në Maqedoninë e Veriut dhe prej tyre 139 kanë rezultuar pozitivë, të shpërndarë sipas qyteteve të mëposhtme:

– Shkup 36

– Kumanovë 11

– Dibër 2

– Shtip 11

– Prilep 1

– Tetovë 14

– Strugë 8

– Veles  4

– Manastir  2

– Kavadar 5

– Гостивар 16

– Strumicë 1

– Krushevë 1

– Koçan 1

– Probishtip 2

– Makedonski Brod 1

– Vinicë  6

– Shën Nikollë 1

– Kërçovë 15

– Resnjë 1

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here