Abbott dënon sulmin ndaj djalit të ish-ministrit Rashiq

0
13

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Prishtinë Nicholas Abbott ka reaguar ashpër pas sulmit fizik ndaj djalit të ish-ministrit Nenad Rashiq, me ç’rast Policia e Kosovës ka arrestuar tetë persona.

Abbot në një postim në Facebook e ka quajtur sulmin të papranueshëm, duke kërkuar njëherësh hetime lidhur me zbardhjen e rastit.

“Lajmi për sulmin ndaj djalit të Nenad Rashiq është neveritës pavarësisht motiveve të mundshme. Dhuna e tillë, qoftë fizike apo verbale, është e papranueshme ndaj askujt, por është veçanërisht tronditëse ndaj një personi të ri. Unë kërkoj që Policia e Kosovës të hetojë shpejt këtë incident dhe të gjejë ata që nxitën dhe morën pjesë në këtë incident”, ka thënë Abbott.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here