Artistja Antigona Bajrami me fenomenin e tik-tokut nga Bosnja Hi Babo vizitojnë spitalin e fëmijëve në Prishtinë

0
19

Ajo êshtë e njohur si një artiste e muzikës shqiptare por edhe për profesionin e saj të veçantê që bën në Diasporê. E kemi fjalën për Antigona Bajrami, ku para disa javës u nderua me çmimin e Ambasadorës për shpirtin humam që ka, e këtë e ka treguar edhe fundjavën e kaluar e cila ka marrë avionin e ka qenë në Prishtinë. Këtë herë nuk ka qenë vetëm, por me video që kemi parë postuar nga ata, e konkretisht ka qenë me fenomenin e njohur të tik-tok me origjinë nga Bosnja Hi Babo ( Fahrudin Mujanic) i cili ëshrë një humanist mjaft i njohur.

Por arsyeja e vizitës së tyre ka qenë për t’i lumtuar me disa dhurata fëmijët në spitalin e Prishtinës. Në disa foto që ne kemi siguruar shihet ky veprim i dashur humanist i artistes shqiptare dhe fenomemin që numëron mijëra ndjekës në Tik- Tok Hi Babo duke gëzuar këta fëmijë për fundvit, ndërsa gjithashtu me ta ka qenë dhe Dj Merry. E ku ka më bukur se kaq ta mbyllësh vitin me humanizëm një super shembull që duhet ta ndjekin të gjithë.

https://www.instagram.com/p/CmY1LBRPlD1/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here