Artistja Antigona Bajrami nderohet si Ambasadore e Paqes në Gjermani

0
30

Tashmë ajo ka edhe një çmim si ” Ambasadore e Paqes” në Gjermani. E kemi fjalën për artistes shqiptare Antigona Bajrami, e cila mes shumë personaliteve shqiptare dhe të huaj është nderuar me këtë çmim javë më parë në Gjermani ku edhe jeton dhe vepron. Gjatë takimit me Parlamentin Shpirtëror Shqiptar në Gjermani Antigona e cila njihet për humanizmin e saj mjaft të madh ka marrë këtë vlerësim, dhe për këtë ndjehet mjaft mirë. Kujtojmê se Antigona përveç se është një këngëtare e njohur ajo dallohet edhe për profesionin si shofere autobusi atje ku jeton, dhe për këtë pasion të sajin që tashmë ka vite që e ka kthyer në profesion. Ne i themi urime artistes, këngëtares, shoferes simpatike dhe humanistes të sapo dekoruar pasi gjithmonë me zemrën e saj të madhe e pa bërë shumë zhurmë ndihmon të tjerët.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here