Haradinaj: Ngushëllime familjes, Gazmend Sinani po festonte ditëlindjen

Gazmend Sinani, përfaqësues i Kosovës në basketboll, ka vdekur si pasojë e një aksidenti rrugor që ka ndodhur në Gjakovë. Kryeministri i Kosovës, Ramush...

Erolld Belegu për vdekjen e basketbollistit: Ah bre Gazi

Ish kryetari i FBK'së, Erolld Belegu, ka ngushëlluar familjen e Gazmend Sinanit, basketbollistit që ndërroi jetë mëngjesin e së shtunës nga një aksident trafiku. Shkrimi...

LAJMI I FUNDIT: Vdes në një aksident basketbollisti Sinani, të lënduar vëllezërit Rugova

Gazmend Sinani, përfaqësues i Kosovës në basketboll, ka vdekur si pasojë e një aksidenti rrugor që ka ndodhur në Gjakovë. Federata e Basketbollit e Kosovës...

Goli i Xhakës, kështu reagon Kadri Veseli nga Prizreni

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i është gëzuar jashtëzakoisht golit të shënuar nga Granit Xhaka, ndaj Serbisë. “Plot emocione edhe në Prizren ku...

Thaçi Shaqirit dhe Xhakes: Kosova ju do

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas fitores dramatike të Zvicrës kundër Serbisë, ku golashënues ishin Xhaka dhe Shaqiri. Përmes profilit të tij në...

Teatri Kombëtar pa drejtor

Teatri Kombëtar i Kosovës vazhdon të funksionojë pa zot shtëpie. Që nga shkarkimi i regjisorit Agim Sopi nga pozita e drejtorit të përgjithshëm të Teatrit,...

Vdes 77 vjeçari pasi bie nga shkëmbi

Një i moshuar ka ndërruar jetë pasi ka rënë nga shkëmbi në zonën e Mirditës. Mësohet se viktima është Ndue Jaku, 77 vjeç, teksa është...

Gënjeshtra e Qeverisë për pjesëmarrjen në Komisionin e Venedikut

Qeveria e Kosovës, pasdite ka lëshuar një lajm të rremë në lidhje me pjesëmarrjen e një grupi zyrtarësh nga Kosova në Konferencën e Venedikut. Në...

Gent Begolli zgjidhet Kryeshef Ekzekutivi i Telekomit të Kosovës

Bordi i Telekomit të Kosovës ka zgjedhur të enjten për kryeshef ekzekutiv të Telekomit të Kosovës, Gent Begollin. Zgjedhjen e Begollit në pozitën e...

Kryetari Lladrovci dhe Kryeparlamentari Veseli marrin pjesë në rivarrimin e trupave të dëshmorëve nga...

Kryetari Lladrovci dhe Kryeparlamentari Veseli marrin pjesë në rivarrimin e trupave të dëshmorëve nga Polaci në Marinë Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci se...

Weather

Lajme

Detaje të reja rreth aksidentit ku humbi jetën basketbollisti kosovar

Ngjarja e cila tronditi opinionin kosovar mëngjesin e sotëm, ishte aksidenti i rëndë rrugor i një grupi të basketbollistëve të kombëtares së Kosovës, me...

Thaçi ngushëllon familjen e Gazmend Sinanit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ngushëlluar familjen e Gazmend Sinanit, basketbollistit që sot ndërroi jetë. "Me pikëllim mora lajmin për vdekjen tragjike të basketbollistit,...

Haradinaj: Ngushëllime familjes, Gazmend Sinani po festonte ditëlindjen

Gazmend Sinani, përfaqësues i Kosovës në basketboll, ka vdekur si pasojë e një aksidenti rrugor që ka ndodhur në Gjakovë. Kryeministri i Kosovës, Ramush...