Logoja e dytë e 10 Vjetorit të Pavarësisë, e ngjashme me atë të Kongresit...

Ditë më parë, Këshilli Organizativ për Shënimin e 10-Vjetorit të Pavarësisë mori vendim që të anulojë logon e përzgjedhur për shënimin e 10 vjetorit...

NATO urimin për Vitin e Ri e fillon në gjuhën shqipe

Aleanca Veri – Atlantike, NATO ka bërë një urim për vitin e ri, duke e thënë atë pjesë – pjesë, në gjuhët e të...

Insajder sjell informata për pushimet ekstravagante të Haradinajve në Saint Moritz

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pushuar në hotelin “Carlton” në Sant Moritz të Zvicrës. Ky fshat turistik është më i shtrenjti në botë....

Thirrje për liderët kosovarë: Nëse nuk na mbroni, do të na vrasin si qentë

Ish-agjent i AKI-së Bojan Bozoviç ka ftuar institucionet e Kosovës që të bëjnë më shumë punë rreth sigurisë së qytetarëve serbë në veri të...

Jashari dhe Lladrovci takojnë Majkon, bisedojnë për diasporën

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, dhe ai i Drenasit, Ramiz Lladrovci, si dhe nënkryetari i Skenderajt, Nuredin Lushtaku, kanë takuar ministrin e Diasporës së...

Flet vajza e Haradinajt, tregon gjendjen e saj shëndetësore pas plagosjes

Ariana Haradinaj vazhdon të jetë e shtrirë në spital pasi u plagos nga një shpërthim eksplozivi që ishte vendosur para banesës së saj. Ajo ka...

Nesër diskutohet për logon e 10 vjetorit të Pavarësisë, pas akuzave se u kopjua

Logoja zyrtare, të cilën presidenti aktual i vendit, Hashim Thaçi, e ka prezantuar në prag të dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, po konsiderohet të...

Vendimi i Presidentit: Falen vëllezërit Ramadani dhe Kiqina

Presidenti me dekret fali të dënuarit për vrasjen e familjes Hajra. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vendosur që me dekret t’u falë dënimin vëllezërve...

Po të ekzistonte Jugosllavia, shqiptarët do të ishin populli i tretë

Nga fundi i këtij viti mbushen plot 100 vjet nga formimi i Mbretërisë së Serbëve, Kroatëve e Sllovenëve, që është fillimi i asaj Jugosllavisë...

Zbulohet Superskandali: Vrasësit E Biznesmenit Kastrati Për 500 Mijë Euro Haraq, Të Lidhur Me...

Biznesmeni Salih Kastrati, sot mund të ishte i gjallë nëse do t’u nënshtrohej kërkesave të grupeve më të fuqishme kriminale në Pejë....

Weather

Lajme

Mogherini: Dyert e BE’së janë të hapura për Kosovën

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europain për Politikë të Jashtme e Siguri, Federica Mogherini ka deklaruar se Kosova është pjesë e strategjisë së BE-së...

Vdes një zyrtar i Ministrisë së Punëve të Jashtme

Zëvëndëskryeministri dhe njëherit Ministrit të Punëve të Jashtme, Behxhet Paclli, ka njoftuar se para pak çastesh ka ndërruar jetë kolegu i tij në MPJ,...

Këshilltari i Thaçit në Beograd: Është koha për zgjidhje (Video)

Këshilltari i Presidentit të Kosovës ka zhvilluar një vizitë në Beograd, ku ka shprehur qëndrimet e Prishtinës për normalizimin e marrëdhënieve. Ai beson se...