Përgjimet e reja shpërfaqin planet e PDK-së për Aleksandër Lumezin

Në vitin 2011, kryeprokurori Aleksandër Lumezi, kishte tentuar të bëhej pjesë e Partisë Demokratike të Kosovës. Kjo bëhet e ditur nga përgjimet e papublikuara...

Kelmendi, Molliqajt: Historia E Skenderbeut ndahet ne dy pjese: hero kombetar dhe hero i...

“Vetëvendosje”, Dardan Molliqaj kishte kundërshtuar ashpër një propozim të themeluesit të LVV-së, Albin Kurtit që kjo parti të futet në koalicion me partinë “Fjala”...

Aliu: Kurti fiton nëse kandidon, ka 95 për qind të përkrahjes

Deputeti Liburn Aliu në emisionin “Interaktiv” të KTV-së, ka thënë në rast kandidimi për kryetar, Albin Kurti do të fitojë këtë garë, pasi sipas...

Këshilltarja e kryeministrit Ramush Haradinaj i del në mbrojtje Kurtit

Ish-liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti i ka dalë në përkrahje edhe këshilltarja politike e kryeministrit Haradinaj, Meliza Haradinaj-Stublla. Meliza Haradinaj, përmes një postimi në facebook,...

Nuk ka ndarje formale të VV-së, sipas Aliut

Deputeti Liburn Aliu në emisionin “Rubikon” të KTV-së ka thënë se nuk ka ndarje formale të Lëvizjes Vetëvendosje, por ka konfirmuar se janë dy...

Veseli për akuzat rreth vrasjes së Komandant Drinit: Të pabesët flasin çdo gjë, Drinin...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i është kundërpërgjigjur akuzave të djeshme të deputetes së Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Drita Millaku, se Hashim Thaçi...

Molliqaj: Me qenë për Bashkim Kombëtar edhe koalicion me Gëzim Kelmendin nuk shkon

Dardan Molliqaj, ish-Sekretari Organizativ i Vetëvendosjes duke treguar për gjithë situatën e fundit në Vetëvendosje ka treguar në Zona e Debatit në Klan Kosova...

Hysamedin Feraj lajmërohet nga Tirana rikonfirmon lojalitetin ndaj Kurtit

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje, Hysamedin Feraj, ka dhënë disa arsye se pse përkrahë Albin Kurtin para të tjerëve, brenda kësaj...

Selmanaj e pyet Haradinajn: Ku i more paratë për të privatizuar tokat në Gllogjan

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka shtruar pyetje në profilin e tij në Facebook, për kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinajn. E...

Nervozohet Haradinaj: Kam kërkuar përfshirjen e SHBA-së në bisedime, Evropa po na bënë padrejtësi

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, në seancën e sotme në Kuvendin e Kosovës, ka folur edhe për kërkesën e tij të mëhershme që SHBA-ja...

Weather

- Advertisement -

Lajme

Kushti i njëjtë i LDK’së për Vetëvendosjen dhe Haradinajn

Një kusht që Lidhja Demokratike e Kosovës ia kishte vënë Lëvizjes Vetëvendosje muaj më parë, ia ka vënë edhe kryeministrit të vendit Ramush Haradinajt. Në...

Gjyqtares së EULEX-it nuk i mjaftoi një pagë – u angazhua edhe në Gjeorgji

Gjyqtarja e Gjykatës Kushtetuese, bullgarja Snezhana Botusharova - Doicheva, nuk ishte mjaftuar me vetëm një pagë që e merrte për punën e saj në...

Nick Beqi, suksesi i një shqiptari në Amerikë

Jemi mësuar të dëgjojmë për të rinj shqiptarë që bëjnë sukses kudo shkojnë nëpër botë. Këtë herë do sjellim rastin e një shqiptari tjetër...