Logoja e dytë e 10 Vjetorit të Pavarësisë, e ngjashme me atë të Kongresit...

Ditë më parë, Këshilli Organizativ për Shënimin e 10-Vjetorit të Pavarësisë mori vendim që të anulojë logon e përzgjedhur për shënimin e 10 vjetorit...

Ministri Sefaj: Mbi 20 mijë automjete janë regjistruara për një muaj e gjysmë

Ka arritur në 20 mijë numri i automjeteve të regjistruara pas vendimit për heqjen e gjobave të cilat ishin aplikuar para marrjes së vendimit...

Veseli beson se demarkacioni do të kalojë edhe pa Listën Srpska

Kryesia e Kuvendit në mbledhjen e mbajtur sot ka vendosur që seanca për ratifikimin e marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi të mbahet...

Nesër në Bruksel protestohet kundër izolimit të Kosovës

Nesër do të mbahet një protestë paqësore përpara Parlamentit evropian, ku do të kërkohet liberalizimi i vizave për banorët e Kosovës pa kushtin e...

Rita Ora tashme eshte nisur per ne Kosove ne ora 12:00 pritet

Këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora tashmë është nisur drejt Kosovës. Në ora 12:00 pritet të arrijë në Prishtinë. Ajo është shprehur tejet e...

Selmanaj: Neveritëse që Thaçi e Bukoshi folën sot për figurën e Ibrahim Rugovës

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, e ka quajtur turp e hipokrizi faktin që sot për...

Pas vendimit të gjykatës, flet Shefqet Krasniqi

Imami i xhamisë së madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, është shpallur i pafajshëm nga tri akuzat që rëndonin mbi të nga Gjykata Themelore në...

Hoxhaj mbështet sulmin e aleatëve në Siri: Krimet e regjimit të Asadit kundër civilëve...

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka deklaruar sot se operacioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Mbretërisë së Bashkuar, dhe Francës në pikat në...

Haradinaj: Dialogu Kosovë-Serbi është i paalternativë, duhet të rezultojë me marrëveshje gjithëpërfshirëse

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se dialogu Kosovë-Serbi është pa alternativë dhe si i tillë duhet të kontribuojë në përmirësimin e jetës...

Ministri i Haradinajt: I ndalem termocentralet e u rregullua ajri- Jo jo, hajgare po...

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka treguar ‘fajtorin’ kryesor që po e ndotë ajrin në vendin tonë. Sipas tij, termocentralet janë ndotës shumë i...

Weather

Lajme

Sërish shkelet protokolli i shtetit, të tre krerët e shtetit në Bruksel

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli dhe kryeministri, Ramush Haradinaj, sërish kanë bërë shkelje të protokollit të shtetit,...

Incident me avionin e Pacollit: Veseli, Haradinaj e Limaj për pak përfunduan në Serbi

Delegacioni kosovar që ishte nisur sot për në Bruksel, me avionin privat të ministrit të Jashtëm Behgjet Pacolli, ku ishin edhe kryeparlamentari Kadri Veseli,...

Ramush Haradinaj tregon se çka u fol në takim me Mogherinin

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj i cili po qëndron në Bruksel së bashku me delegacionin nga Kosova, ka treguar se çfarë është diskutuar në...