Ky do të jetë numri i votuesve jashtë Kosovës për rivotimin në Istog

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve certifikoi Listën Përfundimtare të Votuesve për përsëritjen e zgjedhjeve për Kryetar të Komunës së Istogut, që do të mbahen më...

Kuvendi i Kosovës, për tre muaj miratoi dy ligje

Kuvendi i Kosovës që nga konstituimi i tij në shtator të këtij viti e deri me tash ka arritur të miratojë vetëm dy nga tetëdhjetetetë ligjet...

Në Qeveri hapen mbi 1000 vende të reja të punës

Numri i të punësuarve në institucionet publike të nivelit qendror do të ketë një rritje të madhe në vitin 2018. Kjo rritje e numrit...

Për tre vjet mbi 14 mijë kosovarë morën shtetësinë gjermane

Gjatë vitit 2015 më shumë se 5500 kosovarë kanë hequr dorë nga shtetësia, 5871 veta në vitin 2016, si dhe 4999 të tjerë kanë...

Haradinaj priti në takim Sheikh Ahmad Al-Fahad Al-Sabah

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Asociacionit të Komiteteve Olimpike Kombëtare (ANOC), Sheikh Ahmad Al-Fahad...

Borë e acar! Por përgatituni që të mbeteni edhe në terr

KEDS njofton se në disa vende të Kosovës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike. Ja cilat janë ato: Më 13.12.2017 në NS 35/10 kV Drenas...

Kosova dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje në vlerë prej 12.9 milionë euro

Ministrinë e Financave ka bërë të ditur se do të nënshkruhet marrëveshja ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Republikës Federale të...

Dr. Rifat Latifi nderohet me Çmimin Doktorët e Shquar

“Westchester County Business Journal” nderon mjekun shqiptaro-amerikan për përpjekjet e tij për ta çuar mjekësinë e përparuar në çdo anë të botës Një ditë përpara...

Demarkacioni nuk procedohet pa u siguruar votat

Marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi nuk do të procedohet në seancë të Kuvendit pa u siguruar votat e nevojshme të deputetëve. Partia...

Ja si do të jetë moti gjatë fundjavës

Ditëve të fundit mbi rajon kanë filluar të shtrihen fusha të presionit të lartë, që do të vazhdojnë të jenë të pranishme edhe ditëve...

Weather

- Advertisement -

Lajme

Kushti i njëjtë i LDK’së për Vetëvendosjen dhe Haradinajn

Një kusht që Lidhja Demokratike e Kosovës ia kishte vënë Lëvizjes Vetëvendosje muaj më parë, ia ka vënë edhe kryeministrit të vendit Ramush Haradinajt. Në...

Gjyqtares së EULEX-it nuk i mjaftoi një pagë – u angazhua edhe në Gjeorgji

Gjyqtarja e Gjykatës Kushtetuese, bullgarja Snezhana Botusharova - Doicheva, nuk ishte mjaftuar me vetëm një pagë që e merrte për punën e saj në...

Nick Beqi, suksesi i një shqiptari në Amerikë

Jemi mësuar të dëgjojmë për të rinj shqiptarë që bëjnë sukses kudo shkojnë nëpër botë. Këtë herë do sjellim rastin e një shqiptari tjetër...