BE: Mandati i EULEX-it po rishikohet, nuk lidhet me Specialen

Bashkimi Evropian (BE) është duke bërë rishikimi e mandatit të misionit EULEX-it. Ndonëse misionit më të madh të sundimit të ligjit të BE-së i...

Siguria e Vuçiqit, njësia speciale niset drejt Mitrovicës

Mjete të blinduara të Policisë së Kosovës janë nisur drejt bazës në Mitrovicë para vizitës së Vuçiqit. Njësitë speciale të policisë nga Prishtina janë nisur...

Cilët janë faktorët që i japin brishtësi sigurisë në Kosovë ?

Zhvillimet politike rreth Gjykatës Speciale dhe ngjarjet e fundit, siç ishte vrasja e Oliver Ivanoviqit, konsiderohet se po e sfidojnë gjendjen e përgjithshme dhe...

AKI do të verifikoj imamët që do të ligjërojnë në burgje

Agjencia e Kosovës për Inteligjencë (AKI) do të verifikoj imamët që do tu ligjërojnë në burgje të dënuarave për veprën penale të terrorizimit, i...

Haziri: Junuz Musliu po ikën me sy të hapur

Kryetari i Gjilanit dhe nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka çmuar lartë figurën dhe kontributin e kryetarit të Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve dhe kryetarit...

Sot, Vuçiq vjen në Kosovë

Presidenti i Serbisë sot do të vijë për vizitë në Kosovë, ku do të takojë serbët e Kosovës. Vizita e tij vjen pas vrasjes së...

Moti për fundjavë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, përmes një komunikate për media bën të ditur se moti në fundjavë në Kosovë do të jetë me reshje bore...

Çekia mbështet kryeprokuroren Arta Marku për rihetimin e CEZ

Ambasadori i Çekisë në Tiranë, Jaroslav Ludvai, i ka ofruar mbështetjen kryeprokurores Arta Marku përsa u përket hetimeve për ÇEZ-in.   Lajmi konfirmohet për TemA TV...

Veteranët e Prishtinës distancohen nga deklarata e Nasim Haradinajt

Ndaj deklaratës ofendues të Nasim Haradinajt, është distancuar edhe Organizata e Veteranëve të UÇK’së, Dega në Prishtinë. Kjo organizatë në një mbledhje të mbajtur...

Ismaili i përgjigjet Haradinajt: Nuk po japim tokë për demarkacion

Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili në emisionin InfoBox të RTV Dukagjinit, ka komentuar deklaratat e kryeministrit Ramush Haradinaj që tha se është “turp të...

Weather

Lajme

Vuçiq në Kosovë merr me vete edhe djalin e tij

Kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, gjatë vizitës në Kosovë ka marr më vete edhe djalin e tij Danilon. Ai sot gjatë ditës ka vendos kurora...

Shkodran Hoti jep dorëheqje nga Vetëvendosje, edhe ky ka akuza ndaj Kurtit

Shkodran Hoti zëdhënës i Lëvizjes Vetëvendosje ka dhënë dorëheqje nga kjo parti. Ai këtë e ka bërë të ditur me anë të një letre...

Kujdes, autostrada Prishtinë – Shkup po mbulohet nga bora (FOTO)

Nga reshjet e mëdha të borës që kanë filluar të bijën nga orët e hershme të mëngjesit,  kanë filluar të shfaqen vështirësitë e para. Ndonëse,...