Ministri i Financave pritet në Departamentin e Shtetit Amerikan

Ministri i Financave Bedri Hamza gjatë vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është pritur në takim pune nga i ngarkuari për...

“Shqiponja 6” sjell në Kosovë ushtritë e gjashtë shteteve

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Rrahman Rama, ka bërë të ditur, se në fillim të muajit maj në Kosovë do...

Policia e Kosovës shënon ditën e Tokës me aktivitete në rajonet policore

Me rastin e 22 prillit, ditës ndërkombëtare të planetit Tokë, Policia e Kosovës do të ndërmerr disa aktivitete në rajonet policore në shenjë të...

Kosova promovohet në mediat franceze

Nëse është e vërtetë se një vend e bëjnë vetë banorët e tij, Kosova për mua është një nga vendet më të bukura në...

Amerika ndërton aeroport ushtarak në bazën e Bondsteel, në Kosovë?

Mediat serbe kanë raportuar se amerikanët janë duke ndërtuar në mënyrë sekrete një aeroport ushtarak brenda Kampi Bondsteel, në Kosovë. Baza ushtarake e ndërtuar në vitin...

Çka do të ndodhë sot në Kosovë

Ngjarjet që shënojnë ditën e sotme në vend: MMPH shënon Ditën Ndërkombëtare të Tokës. (Rahovec, parku i qytetit, ora 10:00) Komuna e Gjakovës në bashkëpunim me...

Moti sot në Kosovë

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-10...

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Tokës

Sot në Rahovec shënohet 22 Prilli – Dita Ndërkombëtare e Tokës. Shënimi është organizuar nga Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor në bashkë organizim me...

Kjo është pasuria e shefit të ri të AKI’së

Shefi i ri i së Kosovës për Inteligjencë, Shpend Maxhuni, vitin e kaluar ishte bërë temë diskutimi për shkak të pasurisë së tij. Maxhuni në...

Parashikimi i motit për fundjavë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për parashikimin e motit për këtë vikend. Në njoftim thuhet se do të mbajë mot me diell dhe vranësira...

Weather

Lajme

Presidenti Thaçi e realizon një takim komik në Hagë

Hashim Thaçi njihet për takime qesharake, të cilat i zhvillon herë pas here. Presidenti i Kosovës – i cili në të kaluarën, në kuadër të...

Të rinjtë ia mësyjnë Policisë, kritikohet mosha

Konkursi për policë të Kosovës po ngjallë interesim të madh tek të rinjtë kosovarë. Mosha është një prej kritereve më të rëndësishme në këtë konkurs,...

Furnizohet FSK-ja, nënshkruhet kontrata për armatim

Kur bëhet fjalë për fishekë të vërtetë, FSK-ja sot e nënshkroi kontratën e blerjes. Për tri vjet, forca do të ketë municionin e mjaftueshëm.