Haradinaj i qorton ministrat (VIDEO)

Kryeministri Ramush Haradinaj ka qortuar ministrat e kabinetit të tij për mospjesëmarrje në seancat e Kuvendit të Kosovës, njofton Klan Kosova. Ai ka thënë se...

Abrashi e bëri fushatën si i pavarur, LDK-ja e mendoi ta tërheqë nga gara

Gara në Prishtinë i ka dhënë krahë Arban Abrashit. Jo gjatë mjaftueshëm sa për të udhëhequr me Prishtinën, por mjaftueshëm sa për të shtrirë dukshëm...

Sa nënshkrime kanë mbledhur veteranët kundër Gjykatës Speciale

Mbi 4000 nënshkrime janë mbledhur deri në pasditën e sotme në peticionin e Organizatave të Vetëranëve të Luftës së UÇK-së, të cilët kërkojnë ndryshimin...

Pacolli: Demarkacioni, kryetema e çdo takimi me ndërkombëtaret

Ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli thotë se demarkacioni me Malin e Zi është kryetema e çdo takimi qe ai po i realizon...

Surroi: S’mund ta ndryshojmë demarkacionin –politikanët të dalin nga rruga qorre

Publicisti Veton Surroi ka bërë një analizë rreth çështjes së demarkacionit duke u bazuar në një analizë të juristit britanik Marc Weller të cilit...

Lufta kundër korrupsionit, kriter i paplotësuar për liberalizimin e vizave

Plotësimi i dy kritereve të fundit, nga 95 kriteret e kërkuara nga Bashkimi Evropian, për heqjen e regjimit të vizave për Kosovën, mbeten ende...

Daçiq: Kosova nuk është shtet

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë sot se Kosova nuk mund të pranohet në Këshillin e Evropës, pasi sipas tij, nuk...

Qeveria merr hua 71 milionë euro

Në komunikatën e lëshuar nga Ministria e Financave bëhet e ditur se të hënën do të nënshkruhet marrëveshja për hua, për ndërtimin e autostradës...

Haxhiu, Kurteshi e Bogujevci vizitojnë në burg aktivistët e tyre

Albulena Haxhiu përmes rrjetit social Facebook ka bërë të ditur që sot kanë vizituar Qendrën Korrektuese në Dubravë. Ajo bëri të ditur se aty janë...

Gjermania ndihmon Kosovën për menaxhimin e mbeturinave

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka nënshkruar sot Memorandum Mirëkuptimi me Ambasadën e Gjermanisë në Kosovë për sektorin e menaxhimit të mbeturinave, bëhet...

Weather

- Advertisement -

Lajme

Kushti i njëjtë i LDK’së për Vetëvendosjen dhe Haradinajn

Një kusht që Lidhja Demokratike e Kosovës ia kishte vënë Lëvizjes Vetëvendosje muaj më parë, ia ka vënë edhe kryeministrit të vendit Ramush Haradinajt. Në...

Gjyqtares së EULEX-it nuk i mjaftoi një pagë – u angazhua edhe në Gjeorgji

Gjyqtarja e Gjykatës Kushtetuese, bullgarja Snezhana Botusharova - Doicheva, nuk ishte mjaftuar me vetëm një pagë që e merrte për punën e saj në...

Nick Beqi, suksesi i një shqiptari në Amerikë

Jemi mësuar të dëgjojmë për të rinj shqiptarë që bëjnë sukses kudo shkojnë nëpër botë. Këtë herë do sjellim rastin e një shqiptari tjetër...