LAJMI I FUNDIT: Ismail Kadare në gjendje të rëndë shëndetësore

Gjeniu i letrave shqipe, shkrimtari Isamil Kadare ndodhet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore. Lajmin e trishtë e ka bërë të ditur shkrimtari,...

Kurti takohet me ambasadorin e Italisë, Piero Cristoforo Sardi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe Sekretari për Marrëdhënie me Jashtë, Boiken Abazi, kanë zhvilluar një takim me ambasadorin e Italisë, Piero Cristoforo...

Moti sot dhe nesër në Kosovë

nstituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot dhe nesër mbi vendin tonë do të kemi mot të qetë dhe me intervale të gjata...

Aventurat e Atifete Jahjagës, e provon edhe alpinizmin

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka filluar disa aventura nëpër bjeshkët e Kosovës. Ajo sot ka provuar alpinizmin në Gryken e Rugovës, ku siç...

Zvicra jep 7 milionë franga për ujësjellës dhe kanalizim në zonat rurale të Kosovës

Ministri i Financave, Bedri Hamza dhe ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebe, në prezencën edhe të ministrit të Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, kanë...

Dy zyrtarë të Kosovës te Sekretari Mattis në Zagreb, e fshehin njëri-tjetrin në njoftimet...

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj dhe ministri i FSK’së, Rrustem Berisha, po qëndrojnë në Kroaci, ku janë takuar me sekretarin amerikan të Mbrojtjes, James Mattis. Të...

Më në fund vikend pa shi në Kosovë

Pas këtyre reshjeve që u shfaqen sot në pjesën e dytë të ditës, si pasojë e zhvillimit të vranësirave dhe luhatjes së fushave barike,...

Rektori, aksionar në biznesin milionësh

Rreth 360 mijë euro është vlera totale e pasurisë së paluajtshme e njërit prej rektorëve të universiteteve publike në Kosovë. Agron Bajraktari, rektor në Universitetin...

Apostolova: Kosova është e pasur me trashëgimi kulturore

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë dhe Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim, lansuan sonte në Prizren projektin e financuar nga BE-ja “Dialogu...

Thyhet profili në Facebook i deputetes Lirije Kajtazi, disa persona bien pre e mashtrimit

Ka disa ditë që deputetja Lirije Kajtazi në llogarinë e saj zyrtare në Facebook poston telefona mobil si dhe pajisje tjera teknologjike duke shkruar...

Weather

Lajme

Sërish shkelet protokolli i shtetit, të tre krerët e shtetit në Bruksel

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli dhe kryeministri, Ramush Haradinaj, sërish kanë bërë shkelje të protokollit të shtetit,...

Incident me avionin e Pacollit: Veseli, Haradinaj e Limaj për pak përfunduan në Serbi

Delegacioni kosovar që ishte nisur sot për në Bruksel, me avionin privat të ministrit të Jashtëm Behgjet Pacolli, ku ishin edhe kryeparlamentari Kadri Veseli,...

Ramush Haradinaj tregon se çka u fol në takim me Mogherinin

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj i cili po qëndron në Bruksel së bashku me delegacionin nga Kosova, ka treguar se çfarë është diskutuar në...