SBASHK’u po manipulon me nxënësit duke ua shkelur të drejtat e tyre

Këshilli për Mbrojtjen e të drejtave dhe lirive të Njeriut ka reaguar ndaj grevës së thirrur nga SBASHK’u. KMDLNj thotë se SBASHK’u po manipulon...

Jasharaj: Qeveria të reflektoj, ndryshe do të shkojmë në grevë me afat të pacaktuar

Në të gjitha shkollat fillore, të mesme dhe ato universitare sot ka filluar greva një ditore e paralajmëruar nga Sindikata e Bashkuar e...

Ministria e Financave shpjegon procedurat deri te plotësimi i kërkesave të SBASHK-ut

Këto janë procedurat sipas Ministrisë së Financave Lulzim Rafuna, këshilltar i ministrit të Financave, Bedri Hamza, ka thënë se Ministria e Financave është e obliguar...

Nesër në grevë edhe universitetet

Nesër në grevë edhe universitetet Të gjitha institucionet e arsimit në Kosovë nesër do të mbajnë grevë njëditore. Njoftimin e ka dhënë Sindikata e Bashkuar e...

Ministria e Arsimit: Greva e SBASHK’ut, e paarsyeshme

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë po e konsideron të paarsyeshme një grevë gjithëditore, të planifikuar për të hënën, 12 mars, në të gjitha...

SBASHK’u paralajmëron grevë të përgjithshme, nuk i jep kohë Qeverisë

Sindikata e Bashkuar për Arsim, Shkencë dhe Kulturë nesër do të jetë në grevë njëditore, duke bërë që në të gjitha institucionet arsimore të...

SBASHK-u në grevë, vetëm çerdhet punojnë nesër

Ashtu siç ka njoftuar Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), nesër (e hënë, 12 mars) të gjitha institucionet arsimore do të...

Ministri Bytyqi nuk e komenton grevën e SBASHK’ut, thotë se shkollat profesionale janë prioritet...

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka deklaruar sot se shkollat profesionale janë prioritet i tij dhe Qeverisë së Kosovës. Këto komente...

Nesër nuk ka mësim

Ashtu siç ka njoftuar Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), nesër (e hënë, 12 mars) të gjitha institucionet arsimore do të...

Hyseni: Vendimi i EQAR-it është maja e Ajsbergut e gjendjes së arsimit

Vendimi i Regjistrit Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin e Lartë për përjashtimin e Agjencisë së Kosovës për Akreditim është maja e Ajsbergut...

Weather

Lajme

Shala: ‘Vetting’ për pastrimin e institucioneve, por të mos e bëjë AKI’ja

​Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Haxhi Shala, ka thënë se pastrimin e institucioneve të vendit mund ta bëjë vetëm...

Liderët lavdërojnë ligjet në fuqi, statistikat tregojnë rritje në numër të krimeve

Javën për të drejtat e viktimave të krimit është nisur me një performancë të aktores Anisa Ismajli. Ky është event i përvitshëm që organizohet nën...

Shala: Shpend Maxhuni duhet të japë dorëheqje

Deputeti i Kuvendit të Kosovës Haxhi Shala kërkon dorëheqjen e shefit të AKI’së Shpend Maxhuni, pasi djali i tij, u kap me armë dhe...