Bytyqi: Fakultetit i Matematikës nuk do të ndërtohet në vitin 2018

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT) nuk e ka planifikuar në buxhetit për vitin 2018 ndërtimin e objektit për Fakultetin e Matematikës. Kështu bëri...

Kurteshi, Hazirit: Nuk merremi me ty sepse je i pafytyrë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Ismajl Kurteshi, ka reaguar ndaj deklaratave të Kryetarit të Gjilanit, Lutfi Hazirit, që i...

Bytyqi: Testi PISA e ka vërtetuar nivelin e dobët në arsim

Ministri i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqyri Bytyqi deklaroi se gjendja në arsim duhet të përmirësohet. I ftuar në emisionin “Politikë” në Tribuna Channel, thotë...

Berisha takon Sefajn, flasin për transformimin e FSK-së në ushtri

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës Rrustem Berisha, priti sot në vizitë zyrtare, ministrin e Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj. Berisha gjatë takimit e njoftoi...

Qeverisë së Kosovës do t’i shtohen edhe dy zëvendësministra

Partia e komunitetit turk, KDTP i ka rekomanduar dy emra kryeministrit Ramush Haradinaj për pozitat e zëvendësministrave. E gjithë kjo në bazë të marrëveshjes së...

Suksesi i parë i Ramush Haradinajt: Zaevi i bindet për hetim ndërkombëtar për rastin...

Ramush Haradinaj ishte kryqëzuar nga analistët dhe opozita për 210 mijë eurot që ua kishte ndarë familjarëve të Grupit të Kumanovës, të cilët u...

Presidenti Thaçi pret në takim kryeministrin maqedonas Zoran Zaev (Foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev. Shefi i qeverisë maqedonase po qëndron për një vizitë në Kosovë,...

Ministrja Dhurata Hoxha udhëton për në Francë

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, është nisur për në Francë, ku merr pjesë në Konferencën Ministrore të Organizatës për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik. Konferenca...

Konjufca: PDK po do t’i monopolizojë të gjitha delegacionet

Kryesia e Kuvendit të Kosovës sot ka formuar Komisionin Parlamentar për Stabilizim Asociim. Sipas deputetit të Vetëvendosjes, ky Komision do të udhëhiqet nga Partia Demokratike...

Edhe një video ku shihet se Kurti dhe Molliqaj s’e durojnë njëri-tjetrin

Prej se është larguar nga pozita e sekretarit të përgjithshëm të Lëvizjes “Vetëvendosje”, Dardan Molliqaj ka nisur që edhe haptas të shpreh pakënaqësi ndaj...

Weather

Lajme

Qeveria i jep leje Vuçiqit për të vizituar Kosovën

Qeveria e Kosovës i ka dhënë leje presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, që të vizitojë Kosovën gjatë fundjavës së ardhshme. Këtë e ka konfirmuar për...

Sholtes: Shfuqizimi i Gjykatës Speciale izolon Kosovën

Intervistë ekskluzive me Igor Sholtes, raportues i posaçëm i PE për Kosovën. Ai kërkon që të mos shfuqizohet ligi për Gjykatën Speciale dhe të...

Haradinaj i huton këshilltarët, ia fut vrap në shesh

Kryeministrin Ramush Haradinaj jemi mësuar ta shohim duke vrapuar në natyrë dhe nëpër bjeshkë Por këtë zanat ai nuk e harron as kur është në...