Miliarderi Honey Sherman dhe gruaja e tij gjenden të vdekur në shtëpinë e tyre

Vdekje e dyshimtë në Kanada. Trupat e çiftit miliarder Barry dhe Honey Sherman u gjetën nga një agjent mobiliar në bodrumin e shtëpisë së tyre në...

Ministri i jashtëm grek: Shpresojmë të mbyllim çështjet e hapura

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, si dhe Komisioneri europian për Zgjerimin, Johannes Hahn, kanë pasur një takim në kryeqytetin grek, ku kanë...

Jerusalemi dhe pasojat e logjikës së Trumpit

Kanë kaluar 50 vjet që nga Lufta e Gjashtë Ditëve – konfliktit të qershorit 1967 që, më shumë se çdo ngjarje tjetër, vijon të...

Arrestohet një shqiptar në Greqi, prej 22 vitesh qëndronte në arrati

Një 42-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke në ishullin e Kretës. Ai ishte shpallur në kërkim 22 vjet më parë. Pikërisht në vitin 1995...

Irak: Janë gjetur varreza masive të të vrarëve nga ISIS-i

Raportet nga Iraku thonë se dy varreza masive me afro 90 trupa janë zbuluar afër qytetit verior, Sinjar.   Portali i lajmeve në Irak, Shafaq News,...

Austri: Konservatorët dhe e djathta ekstreme në qeveri

Konservatorët e Austrisë kanë arritur marrrëveshje për koalicon qeverisës me Partinë e Lirisë, që është kundër imigrimit, dhe është hapur rruga që ky vend...

Mbi 31 mijë kosovarë u punësuan gjatë këtij viti në Gjermani

Në një studim të publikuar të premten nga Instituti i Nürnbergut për Hulumtim të Tregut të Punës dhe të Profesioneve (IAB) janë prezantuar rezultatet...

Gjermania është vënë në kërkim të 8 milionë punëtorëve

“Aktualisht në Gjermani ka 772 mijë vende të lira puna, kryesisht në pjesët e Bavarisë dhe Nurenbergut. Deri në vitin 2030 në Gjermani do mungojnë...

Tërmeti i fuqishëm në Indonezi, vendi vihet në alarm për cunam

Indonezia është tronditur nga një tërmet me magniturë 6.5 ballë. Lëkundjet më të fuqishme janë ndjerë ë kryeqytetin Xhakarta pasi ka goditur rajonin Java. Pas...

Brexit – Kёtej e tutje do tё jetё e vёshtirё

Kryetarёt e qeverive dhe tё shteteve tё 27 vendeve anёtare tё BE-sё dhanё sinjalin pёr vazhdimin e negociatave tё Brexit. Merkel paralajmёron pёr mё...

Weather

- Advertisement -

Lajme

Kushti i njëjtë i LDK’së për Vetëvendosjen dhe Haradinajn

Një kusht që Lidhja Demokratike e Kosovës ia kishte vënë Lëvizjes Vetëvendosje muaj më parë, ia ka vënë edhe kryeministrit të vendit Ramush Haradinajt. Në...

Gjyqtares së EULEX-it nuk i mjaftoi një pagë – u angazhua edhe në Gjeorgji

Gjyqtarja e Gjykatës Kushtetuese, bullgarja Snezhana Botusharova - Doicheva, nuk ishte mjaftuar me vetëm një pagë që e merrte për punën e saj në...

Nick Beqi, suksesi i një shqiptari në Amerikë

Jemi mësuar të dëgjojmë për të rinj shqiptarë që bëjnë sukses kudo shkojnë nëpër botë. Këtë herë do sjellim rastin e një shqiptari tjetër...