Greqia paralajmëron Turqinë: Do ta bëjmë ishullin rrafsh me tokë

Shefi i Shtabit të Ushtrisë Greke, Evangelos Apostolakis, paralajmëroi Turqinë se vendi i tij do të reagojë me vendosmëri në rast të "përshkallëzimit të...

SHBA-ja u bën thirrje evropianëve të tërhiqen nga traktati me Iranin

Zëvëndëspresidenti i Shteteve të Bashkuara, Mike Pence, u bëri thirrje aleatëve evropianë të tërhiqen nga pakti bërthamor me Iranin. Pence tha se Irani paraqet “rrezik...

Kanadaja hap 48 mijë vende pune, paga 64 mijë euro në vit

Kanadaja i njohur si një vend që ofron të ardhura prej të paktën 80.000 dollarësh kanadezë (rreth 51.457 euro) në vit së fundmi ka...

Hong Kong, 72 të plagosur pas përplasjes në protesta

Mijëra njerëz morën pjesë në protestat kundër ligjit për ekstradimet në Kinë. Ka shkuar në 72 numri i të...

Peshkatari gjen shishen me një letër brenda, habitet çfarë shkruante në të

Shishja me një mesazh brenda kishte “lundruar” nëpër Detin Mesdhe për më shumë se 800 kilometra, kurse në ujë ishte hedhur nga një plazh...

Trafikoi heroinë, arrestohet Kryesuesi i Këshillit të Qendrës së Vetëvendosjes në Belgjikë

Kryesuesi i Këshillit së Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Belgjikë, Rediart Cankja, anëtari i Partisë Kristiane Demokratike Flamane (CD & V) në Belgjikë dhe...

La shtatzënë katër gardiane, ky është i burgosuri që po habit botën

Katër gardiane të një burgu në Baltimore të Shteteve të Bashkuara ngelën shtatzënë me të njëjtin të burgosur Rojet femra ishin mbuluar nga dhurata prej...

Diku 17 euro, e diku më pak se 1 euro: Çmimet më të shtrenjta...

Ne jemi dëshmitarë të faktit se çmimet e cigareve janë gjithmonë duke u rritur, por kjo siç duket nuk është mjaftueshëm me ndikim, kur...

Agjenda botërore 2019: Dhjetë prej ngjarjeve që do ta shënojnë vitin

Më poshtë është lista kronologjike e 10 prej ngjarjeve më të rëndësishme që parashikohen të ndodhin në vitin 2019. Një president i ri në Brazil 1...

Si i mashtroi Otto von Feignblatt, Lutfi Hazirin dhe Hashim Thaçin?

Kush është Otto von Feigenblatt dhe si arriti të bëhet Ambasador Nderi i Kosovës? Një barcoletë në gjuhën angleze tregon se si njëri kishte dashur...

Lajme

Fatmir Sejdiu: E kam thirrur Isa Mustafën, më është betuar në kokë të fëmijëve

Fatmir Sejdiu: LDK ka humb zgjedhjet, Isa Mustafa duhet të jap dorëheqje, por edhe Lutfi Haziri dhe Muharrem Svarqa

Lëvizja Vetëvendosje ndryshon statutin, Kurti mbetet kryetar i partisë

Me statutin aktual të Lëvizjes Vetëvendosje, nëse kreu i VV’së bëhet kryeministër shteti, duhet ta lirojë pozitën e kreut të partisë. LVV’ja...

Shkëlqim Devolli, konsull nderi i Kosovës në Malin e Zi

Me vendim të Pacollit, biznesmeni Shkëlqim Devolli emërohet Konsull Nderi në Malin e Zi Biznesmeni Shkëlqim Devolli ka marrë...