Këto janë raketat e Putinit, të cilave Trump iu trembet më së shumti

"Raportet me Rusinë janë më të këqija se sa ato gjatë Luftës së Ftohtë". Kjo ishte deklarata e fundit publike e Presidentit të SHBA-ve Donald...

Ky është i gylenisti i gjashtë që u arrestua në Kosovë, ishte mjek

Në mes të emrave Cihan Özkan, Kahraman Demirez, Hasan Hüseyin Günakan, Mustafa Erdem, Yusuf Karabina, që u arrestuan sot në Kosovë, është edhe një...

Rusia i përgjigjet SHBA’së, Britanisë dhe Francës

SHBA, Britania e Madhe dhe Franca kanë nisur sulmin e tyre në Siri. Ky sulm ishte paralajmëruar nga blloku perëndimor. Sulmi vjen pas sulmit...

Çmendet Rusia, gruaja e deputetit rus del nudo

Ka dalë nudo për t'i dhënë një mesazh rusëve që të shkojnë në votime, por gruaja e një deputeti rus e ka futur veten...

Mbyllën xhamitë, Erdogan i kërcënon me luftë Austrinë

Pas njoftimit të Austrisë për mbylljen e xhamive Presidenti turk Erdogan paralajmëroi se Turqia do të kundërpërgjigjet. Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan e kritikoi ashpër...

A ju kujtohet ky djali nga sulmet në Alepo, shihni si është ai sot

Sulmet në Alepo, ishin konsideruar sulmet më të egra, ku përveç militantëve vdiqën e u lënduar shumë civilë. Ndër të lënduarit ka pasur edhe shumë...

SHBA-ja po përgatitet për luftë

Ushtria amerikane po përgatitet shumë seriozisht për një luftë të mundshme me Korenë e Veriut, theksoi sot një kongresmen republikan, duke shpresuar që këto...

Reagon Rusia pas vrasjes së Oliver Ivanoviq

Në një deklaratë të lëshuar për vrasjen e Ivanoviq, ministria e Punëve të Jashtme të Rusisë tha se Moska “dënon fuqishëm këtë akt të...

Në nderim të Fadil Vokrrit, flamuri i Kosovës në Berlin në gjysmështizë

Ambasada e Kosovës në Berlin ka ulur flamurin në gjysmështizë të shtunën në mbrëmje. “Pos në kryeqytetin e Gjermanisë edhe në misionet Diplomatike të këtij...

Hashim Thaçi, mysafiri i kontestuar në Berlin

Hashim Thaçi sot do ta takojë kancelarën Angela Merkel, për herë të parë si President i Kosovës. Mediat gjermane shkruajnë se ky nuk do...

Weather

Lajme

VV dhe Policia ia ndalojnë hyrjen në NPB, kryeshefit Hajdar Hoxhës të PSD’së

Kanë vazhduar përplasjet në mes të Lëvizjes Vetëvendosje (VV) dhe Partisë Socialdemokrate (PSD) për Ndërmarrjen Publike Banesore në Prishtinë. Ushtruesit të detyrës së Kryeshefit...

Ky është gazetari serb që po e kërkon Vucic, jeton në Kosovë

Ivan Maksimovic’it, gazetar serb që jeton në Mitrovicën Veriore, i ka dalë problem me ligjin pasi ndaj tij është ngritur aktakuzë në Beograd. Por Maksimovic...

16 arsye për të vizituar Kosovën sipas ‘Sweedishnomad’

Kosova është një vend i vizituar nga turistët e huaj por jo në masë të madhe. Por ueb-faqja, swedishnomad ka realizuar një shkrim të...