Deklarata e pazakontë e Myftiut -Kush blen ‘Like’ në Facebook, nuk është mysliman

Myftiu i Egjiptit, Shaëki Allam, ka lëshuar një këshillë fetare që ndalon blerjen e “Like-ve” në Facebook, duke e deklaruar se kjo është në...

Merkel: Aleanca transatlantike është një thesar i madh

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se planifikon të adresojë edhe tema të vështira me presidentin amerikan, Donald Trump, kur të takohen javën e ardhshme...

Kim Jong Un dorëzohet para Amerikës

Koreja Veriore ka shprehur gatishmërinë për “finalizimin e denuklearizimit” të gadishullit korean pa iu bashkangjitur parakushteve të tilla si tërheqja e trupave amerikane, tha...

Ky është pasardhësi i Raul Kastros

Miguel Diaz-Canel u zgjodh si pasardhës i Raul Kastros. Ai është tani Presidenti i ri i zgjedhur në seancën plenare të Asamblesë Kombëtare të enjten. 57-vjeçari,...

Gjermanët kërkojnë punëtorë, paga 30 mijë euro plus banesa e paguar

Punëdhënësi më i madh gjerman, aeroporti Fraport, ka njoftuar se punëtorëve të interesuar u ofron pagë vjetore midis 25 mijë dhe 30 mijë euro,...

Mbretëresha Elizabeth do që djali i saj të bëhet lider i Komonuelthit

Mbretëresha britanike Elizabeth II u bëri thirrje udhëheqësve të Komonuelthit Britanik të emërojnë djalin e saj, Princin Charles, për udhëheqës të tyre. Ajo tha se...

Sërish sulme në Siri

Forcat ajrore irakiane kanë kryer sulme kundër pozicioneve të Shtetit Islamik në Siri, ka thënë zyra e kryeministrit Haider al-Abadi. Ato janë kryer në koordinim...

Dorezohet Kim Jon Un, çarmatos arsenalin bërthamor

Koreja Veriore ka shprehur gatishmërinë për “finalizimin e denuklearizimit” të gadishullit korean pa iu bashkangjitur parakushteve të tilla si tërheqja e trupave amerikane, tha...

Gjermania kërkojnë punëtorë, paga vjetore deri në 30 mijë euro

Punëdhënësi më i madh gjerman, aeroporti Fraport, ka njoftuar se punëtorëve të interesuar u ofron pagë vjetore midis 25 mijë dhe 30 mijë euro,...

Sulmet e 11 shtatorit, një xhihadist gjerman kapet nga kurdët sirianë

Një xhihadist gjerman, i lidhur me sulmuesit e 11 shtatorit, 2001, raportohet se është arrestuar nga luftëtarët kurdë në veri të Sirisë. Një komandant i...

Weather

Lajme

Gjykatësi i Kushtetueses keqpërdori mijëra euro, kontrabandues i naftës e mallrave tjera në Serbi

Më 28 maj të 2007, Prokuroria Speciale në Beograd kishte ngritur aktakuzë ndaj 28 personave përfshirë edhe Radomir Llabanin, i treti për nga pesha...

Veseli në Tiranë: E ardhmja demokratike e rajonit në BE, varen nga të kuptuarit...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli sot ishte pjesë në ceremoninë e lutjeve të mëngjesit në Tiranë. Veseli thotë se si në të kaluarën,...

Lumezi thotë se e gjithë dosja e Astrit Deharit ka shkuar në Zvicër

Rasti i ish- aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Deharit, që ndërroi jetë në burgun e Prizrenit, tashmë është dërguar për superekspertizë në shtetin e Zvicrës,...