Suedia jep një lajm të keq për emigrantët

Suedia ka harxhuar burimet e saj për të marrë më shumë azilkërkues pas fluksit të refugjatëve të vitit 2015, ka thënë ministri vendas i...

Sulmohet me bojë ambasada izraelite në Athinë

Grupi anarkist Ruvikonas në Greqi ka kryer sulm me bojë ndaj ambasadës së Izraelit në Athinë Grupi anarkist Ruvikonas në Greqi ka kryer sulm me...

Në qytetet e vogla gjermane, strehimoret për azilkërkues kanë mbetur bosh

Fluksi i refugjatëve në Gjermani është bërë më i vogël. Rreth 90,000 azilkërkues erdhën në gjysmën e parë të vitit 2017. Autoritetet llogarisin një shifër...

Ishulli më i frikshëm në Tokë fsheh një sekret, shkencëtarët bëjnë zbulimin e jashtëzakonshëm

Një zbulim i papritur është njoftuar nga një grup shkencëtarësh, të cilët kanë gjetur një “kontinent të humbur” nën ishullin Mauritius në Oqeanin Indian. Mësohet...

Babai e lidh dhe e rreh me zorrë uji fëmijën, të qarat e tij...

Kanë ngjallur mjaft reagime pamjet e publikuara së fundmi në rrjetet sociale ku një baba nga qyteti i Urfas në Turqi lidhi dhe më...

Avokati i njohur hebre: Pse Trump ka të drejtë për Jerusalemin?

Vendimi i Presidentit Donald Trump për të njohur Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit është një përgjigje e përsosur ndaj vendimit të verbër të marrë...

Momenti shokues kur autobusi përfundon në shkallët e stacionit të metrosë, shtyp për vdekje...

Në qendër të qytetit rus Moska, një autobus ka “fluturuar” duke përfunduar shkallëve të stacionit të metrosë, me ç’rast kanë humbur jetën të paktën...

Pas votës kundër vjen “hakmarrja” e parë e Trump për OKB-në

Pas votimit në OKB, Ambasadorja e Shteteve të Bashkura   Nikki Haley tha  se Amerika ka negociuar një shkurtim fondesh prej 285 milionë dollarë  për...

Vendimi i SHBA-ve për shitjen e armëve do të ndikojë në krizën e Ukrainës

Teksa në njërën anë është mirëpritur në Ukrainë vendimi i SHBA-ve për shitjen e armëve, theksohet se në anën tjetër Rusia pretendon se shitje...

Gjenerali amerikan paralajmëron trupat e tij: ‘Lufta po vjen’

Komandanti i marinasave amerikanë ka paralajmëruar ushtarët e tij të stacionuar në Norvegji, që të përgatiten për luftën e ardhshme, shkruan Fox News. “Shpresoj ta...

Weather

Lajme

Kosova kërkon Ushtri? Ja zgjidhja që ofron Daçiç

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçic, vazhdon të debatojë në lidhje me formimin e Ushtrisë së Kosovës. Ai ka thënë se Rezoluta 1244 e...

“Amerikanët të spjegojnë se si e morën Kosovën me bomba dhe raketa”

Reagime të reja vijnë nga Rusia pas përkrahjes amerikane ndaj shtetit të Kosovës, e sidomos pas deklaratave të Ndihmës sekretarit të Shtetit të SHBA-së...

Hiqen flamujt e Kosovës në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë

Pas mesnatës janë larguar flamujt e Kosovës që ndodhen prapa bustit “Zahir Pajaziti” në Prishtinë. Indeksonline ka siguruar videon kur tre të rinjë të panjohur...