Kina raporton rritjen më të ulët ekonomike qysh më 2009

Kina raportoi ritmin më të ngadalshëm të rritjes tremujore ekonomike që nga kriza globale financiare. Shifra e rritjes për tremujorin korrik-shtator është 6.5% - më...

Fitoi shumë para duke mashtruar se ka kancer, i ndodhi kjo

Një grua në Australi është arrestuar pasi ka marrë 55 mijë dollarë nga një faqe për mbledhjen e fondeve, duke mashtruar se vuan nga...

Trump: Nëse vërtetohet vdekja e gazetarit saudit, pasojat do të jenë të rënda

Kur kanë kaluar 16 ditë nga zhdukja e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, edhe Presidenti amerikan Donald Trump duket i bindur se ai ka vdekur. "Gazetari...

Talebanët shënjestruan gjeneralin e NATO-s, vriten tre persona, plagosen 12

Një shef afgan policie, i konsideruar me shumë pushtet, rezulton mes 3 personave të vrarë pas të shtënave të së enjtes, që talebanët njoftuan...

Anëtari i grupit që masakruan gazetarin saudit në Stamboll vdes në një aksident të...

Një nga pjesëtarët e grupit prej 15 personash që dyshohet se vranë dhe zhdukën gazetarin saudit, Jamal Khashoggi, ka vdekur në një aksident në...

Merkel e Macron dalin për birra e patate pas samitit në Bruksel

Theresa May e dinte edhe para se të shkonte në Bruksel, se nuk do të ftohej për darkë nga homologët e saj europianë, që...

Putin: 700 pengje janë kapur nga Shteti Islamik në Siri

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë se rreth 700 pengje, duke përfshirë shtetasit amerikanë dhe europianë, janë kapur nga militantët e Shtetit Islamik në...

Shefi i Policisë së Kandaharit vritet në një sulm me armë zjarri

Zyrtarët afganë dhe ata ndërkombëtarë kanë njoftuar për vdekjen e komandatit policor të provincës jugore të Afganistanit, Kandahar, Abdul Razeq. Ai ka vdekur si pasojë...

Serwer: Tërheqja e UNMIK-ut nga Kosova varet nga Rusia

Daniel Serwer ka analizuar mundësinë e largimit të UNMIK-ut nga misioni i tij në Kosovë. Eksperti amerikan për Ballkanin, Daniel Serwer ka analizuar mundësinë e...

Mistura jep dorëheqje nga pozita e të dërguarit të OKB-së në Siri

I dërguari i Kombeve të Bashkuara në Siri, Staffan de Misuta ka thënë të mërkurën se do të dorëhiqet në fund të muajit nëntor...

Weather

Lajme

Statusi i viktimës së dhunës seksuale u njihet 144 personave prej 780’ve sa kishin...

Komisioni qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të personave të dhunuar gjatë konfliktit të fundit në Kosovë , deri më tani ka pranuar...

Haradinaj thotë se Ushtria e Kosovës do të jetë si çdo ushtri e botës

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se ushtria e Kosovës nuk e ka asnjë element më të vogël në mandat se sa ushtritë...

Dukagjin Pupovci: Prej vitit 2000 KEC ka marrë donacione mbi 10 milionë euro për...

Njëri prej udhëheqësve të një organizate joqeveritare, Dukagjin Pupovci, ka thënë se prej pasluftës deri më tash kanë marrë donacione në vlerë prej më...