Atletet e Ramës marrin vëmendjen edhe në Samitin e Londrës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka vazhduar betejën e tij prej jokonformisti të kodit të veshjes, pasi edhe në Samitin e Londrës ka mbathur...

Tragjedia vazhdon, 149 të vdekur dhe qindra të zhdukur në Japoni

Në Japoni është përkeqësuar situata ku numri i vdekjeve tashmë të identifikuar ka shkuar në 149 dhe ka akoma të zhdukur që nuk dihet...

Rrëzohet avioni në jug të Afrikës, disa të plagosur

Të paktën 19 persona janë plagosur, pas rrëzimit të një aeroplani në qytetin Pretoria në Afrikën Jugore. Shërbimet lokale të emergjencës kanë publikuar një fotografi...

SHBA bën një tjetër hap në luftën tregtare me Kinën

Shtetet e Bashkuara kanë rritur luftën tregtare me Kinën, duke listuar produkte shtesë në vlerë të 200 miliardë dollarëve, të cilave planifikon t’iu vendosë...

CIA parashikon një Evropë të ndarë: Në cilën anë do të mbetet Kosova

Agjencia e inteligjencës amerikane, CIA, dhe agjencia Stratfor, parashikojnë ndryshime të mëdha në Evropë deri në vitin 2020, shkruan “Veçernje Novosti”. Sipas këtij shkrimi, parashikim...

Paralajmërimi i frikshëm i diplomatit amerikan: Këtë javë Amerika tërhiqet nga NATO?

Të parashikosh se cfarë do të bëjë Presidenti Trump është sport i rrezikshëm. Ai nesër udhëton në Evropë në samitin e vendeve të NATO'së,...

Ky është kabineti qeveritar i Erdoganit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, prezantoi kabinetin e parë të sistemit presidencial të qeverisjes, i cili përbëhet nga 16 ministra. Kabinetin presidencial të cilin Erdogan...

CIA parashikon një Evropë të ndarë: Kosova në zonën ortodokse evropiane

Agjencia e inteligjencës amerikane, CIA, dhe agjencia Stratfor, parashikojnë ndryshime të mëdha në Evropë deri në vitin 2020, shkruan "Veçernje Novosti". Sipas këtij shkrimi, parashikim...

Ministri gjerman bën humor me dëbimin e refugjatëve

Ministri i Brendshëm gjerman, Horst Seehofer e ka kthyer me nota humori lajmin për deportimin e 69 emigrantëve afganë nga Gjermania për në Afganistan,...

Vazhdon hetimi i Netanyahut për korrupsion

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanjahu, i cili përballet me tre hetime lidhur me dyshime për korrupsion, u pyet sot përsëri nga policia mbi një...

Weather

Lajme

Aktakuzat kundër krerëve të UÇK’së po i harton prokurori që ndoqi Mlladiqin e Millosheviqin

Mediumi gjerman Deutche Welle shkruan se prokurori britanik, Allan Tiger, do të punojë në ngritjen e aktakuzave për ish-komandantët e UÇK-së në Gjykatën Speciale....

Bennet: Prokurorët që kanë punuar me raportin e Dick Martyt kanë dështuar të ngrenë...

Zëdhënësi i Gjykatës Speciale për Kosovën, Chritofor Bennet, ka thënë se të gjithë prokurorët të cilët janë marrë me raportin e Dick Martyt që...

Mbishkrime tallëse ndaj Bahri Hysenit në murin e Fakultetit të Filologjisë

Disa mbishkrime të cilat përqeshin kryesuesin e ri të Këshillit Prokurorial të Kosovës (KPK), Bahri Hyseni, janë shfaqur këtyre ditëve në murin e ndërtesës...