Terrorizmi godet sërish, 15 të vdekur e dhjetëra të plagosur në një hotel në...

Terrorizmi godet sërish, këtë herë në kryeqytetin e Afganistanit, në Kabul. Të paktën 15 persona raportohet të kenë mbetur të vdekur gjatë një sulmi...

Erdogan: Ka filluar operacioni ushtarak në Afrin të Sirisë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, thotë se ka filluar operacioni ushtarak tokësor në Afrin të Sirisë, ndërsa një operacion tjetër do të bëhet...

Turqi: Hakmarrje pas zjarrit të luftëtarëve kurdë në Siri

Ushtria e Turqisë thotë se është hakmarrë pas të shtënave nga armët e zjarrit brenda territorit të Turqisë, nga enklava e kontrolluar nga kurdët...

Senatorët kanë vetëm disa orë afat për të shmangur mbylljen e qeverisë

Në Senat rifilluan të premten debatet mbi një projekt-ligj të miratuar nga Dhoma e Përfaqësuesve, për financimin e qeverisë, që ka për synim të...

Zuckerberg ka një lajm të mirë për mediat online

Rrjeti Facebook ka shpallur se do t’i mbështes burimet e lajmeve që duken se janë të besueshme.   Bashkëthemeluesi dhe shefi ekzekutiv i Facebookut, Mark Zuckerberg,...

“Stop Soros” – Ligj i ri kundër NGO-ve në Hungari

Qeveria hungareze synon që me një ligj të ri të vërë nën mbikqyrje organizatat e shoqërisë civile, të cilat nxisin "migrimin ilegal". Ajo me...

Stuhia Frederika shkakton kaos në Europë, raportohet për të vdekur

Kalimi i stuhisë Friederike në Evropë ka shkaktuar kaos. Me erërat që kapën shpejtësinë e 200 km në orë, 12 persona nga të cilët...

Mattis: Uashingtoni po përballet me kërcënimet në rrijte nga Pekini dhe Moska

SHBA-ja po përballet me kërcënimin në rritje nga ana e Kinës dhe Rusisë, fuqi revizioniste që përpiqen të krijojnë një botë sipas modelit të...

Serbia dhe Mali i Zi drejt anëtarësimit në BE deri më 2025, thotë Hahn

Serbia dhe Mali i Zi ka gjasa se do të jenë vendet e radhës që do të anëtarësohen në Bashkimin Evropian, mbase deri në...

Zbulohet i “biri” i Vladimir Putin në trenat e qytetit

Rrjetet sociale kanë shpërndarë foton e një djaloshi nga transporti i qytetit në Moskë, i cili me pamjen e tij i ngjan shumë me...

Weather

Lajme

Ramush Haradinaj tregon se çka u fol në takim me Mogherinin

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj i cili po qëndron në Bruksel së bashku me delegacionin nga Kosova, ka treguar se çfarë është diskutuar në...

Zbulohet në detaje se çka i tha Macron Vuçiqit për Kosovën

Presidenti francez, Emmanuel Macron, kërkon që çështja e Kosovës të zgjidhet para anëtarësimit të Serbisë në BE. Macron të martën i tha presidentit serb, Aleksandar...

Delegacioni kosovar hyn në takim me Mogherinin

Rreth orës 9:00 ka filluar takimi i delegacionit kosovar me përfaqësuesen e lartë për politikë të jashtme, Frederica Mogherini. Liderët kosovarë, presidenti Hashim Thaçi, kryeministri...