Berlusconi ngacmon vajzën e koordinatorit të fushatës në prani të babait të saj

Në përfundim të një takimi elektoral në Aosta, kreu i “Forca Italia” bën një gafë që nuk ka kaluar në heshtje. Ky është momenti kur...

Putin rikthen ish-ministrin e Financave në pozitë shtetërore

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, emëroi ish-ministrin e Financave, Aleksei Kudrin, në krye të Odës së Auditimit të Rusisë. Lajmi u bë i ditur nga...

Ministrja daneze bën thirrje për pushim gjatë Ramazanit

Ministrja daneze për Imigracionin dhe Integrimin, deklaratat e së cilës për shtetasit e huaj janë bërë shpesh burim polemikash, i bëri sot thirrje myslimanëve...

Rreth 40 të lënduar nga stuhia në Rusi

Pothuajse 40 persona kanë marrë lëndime si rezultat i një stuhie që ka goditur qytetin rus Tjumen në Siberi, dhe gjashtë prej tyre janë...

Italia më e ashpër ndaj imigrantëve, xhamitë e paautorizuara do të mbyllen menjëherë

Imigrantët e Italisë kanë frikë se do të vinë kohë të vështira për ta kur koalicioni popullist do ta marrë pushtetin. Izzedin Elzir, imam i...

Paqja në krizë, 12 kamarieret e arratisura mund të ngrijnë marrëdhënjet midis dy Koreve

Koreja e Veriut i kërkoi Koresë së Jugut të shtunën në mbrëmje për të riatdhesuar kamarierët e Koresë së Veriut që u larguan në...

Media ruse: SHBA-ja e bën Serbinë si Palestina nëse nuk e pranon Kosovën

SHBA-ja do ta bëjë Serbinë Palestinë nëse Beogradi nuk e pranon planin e Perëndimit për Kosovën. Vrasja e 60 palestinezëve nga Gaza ishte ushtrim...

Britania “mbylli sytë” para parave të pista ruse

Mbretëria e Bashkuar është akuzuar për “mbyllje të syve” ndaj “parave të pista” të Rusisë, duke vënë në rrezik sigurinë kombëtare. Komiteti për Punë të...

Komandanti i FSK-së, Rrahman Rama vizitë zyrtare në SHBA

Komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama, i shoqëruar nga ambasadorja e Republikës së Kosovës Vlora Çitaku, atasheu i Mbrojtjes në SHBA kolonel Ilir Qeriqi,...

Maduro fiton edhe një mandat si president i Venezuelës

Presidenti i Venezuelës, Nikolas Maduro ka fituar edhe një tjetër mandat gjashtëvjeçar në këtë pozitë, ndonëse procesi zgjedhor është përcjellë me bojkot të opozitës...

Weather

Lajme

Kosova fuqizon bashkëpunimin me Turqinë në fushën e shëndetësisë

Një delegacion i Ministrisë së Shëndetësisë ndodhet për vizitë zyrtare në Turqi. Delegacioni i Ministrisë së Shëndetësisë i udhëhequr nga Sekretari i përgjithshëm Dr. Naim...

Gashi: Takimi me Qeverinë e Bosnjës nuk është negociim për tarifën

Zëdhënësja e Qeverisë së Kosovës, Donjeta Gashi ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, se Kosova i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së Bosnje Hercegovinës...

Kur Vladimir Putin vizitoi Kosovën në vitin 2001

Mund të ju duket e pabesueshme, por udhëheqësi i Rusisë dhe një nga kundërshtarët më të mëdhenj të pavarësisë së Kosovës, Vladimir Putin ka...