SHBA mbyll misionin palestinez në Uashington

Shtetet e Bashkuara do të mbyllin misionin e Organizatës Çlirimtare të Palestinës në Uashington, konfirmoi Departamenti i Shtetit. Në komunikatën e tij thuhet se udhëheqësit...

SHBA kërcënon me sanksione Gjykatën Ndërkombëtare Penale

Shtetet e Bashkuara kërcënuan me sanksione Gjykatën Ndërkombëtare Penale, nëse kjo e fundit ndjek penalisht amerikanët. Gjykata është duke shqyrtuar përndjekjen e shërbyesve amerikanë nën...

17 vjet nga sulmet terroriste të 11 shtatorit

Sot janë bërë 17 vjet nga kryerja e sulmeve terroriste të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Më 11 shtator të vitit 2001,...

Gazetari arrestohet gjatë raportimit nga protesta

Gazetari rus, Dmitry Nizovtsev është arrestuar gjatë raportimit direkt nga terreni. Protestuesit në Moskë kanë mbushur sheshet për të refuzuar reformën e pensioneve që...

Trump vazhdon sulmet ndaj librit për presidencën e tij

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, kritikoi përsëri ashpër librin e ri të autorit Bob Woodward që bën fjalë për presidencën...

Skandalet seksuale, jep dorëheqje drejtuesi i CBS

Gjashtë gra të tjera kanë akuzuar për ngacmim seksual ish-drejtuesin e korporatës mediatike CBS, Les Moonves duke çuar në 13 numrin akuzueseve, për ngjarje...

Arabia Saudite arreston një burrë…sepse drekoi me një grua

Autoritetet në Arabinë Saudite kanë arrestuar një egjiptian pas publikimit të një videoje që e shfaqë atë duke ngrënë mëngjes me një bashkëpunëtore femër...

Alarmon OKB: Ofensiva në Idlib do të shkaktojë katastrofën më të rëndë humanitare të...

Bombardimet e regjimit sirian dhe të aleatit të tij rus në Idleb kanë shkaktuar shpërnguljen e 30 000 personave, paralajmëroi sot OKB-ja, duke paralajmëruar...

Fëmijët protestojnë kundër prindërve të tyre

Në Gjermani është mbajtur një protestë origjinale, ku dhjetëra fëmijë kanë marshuar në rrugët e Hamburgut duke kërkuar që prindërit e tyre të merren...

Mediat gjermane: Zgjidhja e konfliktit Kosovë-Serbi, ende larg

Pas një fundjave të tensionuar që shënoi vizita e presidentit serb në Kosovë, gazetat gjermane i kushtojnë vëmendje zhvillimeve atje duke theksuar se zgjidhja...

Lajme

Zyrtari i AAK’së: E ulët çka ka thënë Lutfi Haziri, ne s’ia prishëm zgjedhjet...

Besnik Tahiri, këshilltar i Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se akuzat që vijnë nga LDK-ja se eksponentë të AAK-së po...

“Qofsha i gabuar”, Ramë Buja rikthehet në PDK

Ish-ministri i Arsimit, Ramë Buja, është rikthyer në Partinë Demokratike të Kosovës, vetëm dy vjet pasi dha dorëheqje të parevokueshme. 

Tahiri tregon se a do ta japë votën për ta rrëzuar Qeverinë Haradinaj

Deputeti Labinot Tahiri, ka mohuar se ka lidhje mes dekoratës që ia dha kryeministri Ramush Haradinaj dhe votës së tij eventuale për...