Trump akuzon Kinën dhe Rusinë pë zhvlerësim të monedhave

Presidenti amerikan, Donald Trump ka akuzuar Rusinë dhe Kinën për zhvlerësim të monedhave derisa Shtetet e Bashkuara rrisin normat e interesit. “Rusia dhe Kina janë...

Shtatë persona të vdekur pas përleshjeve në burgun e Karolinës Jugore

Shtatë persona janë vrarë dhe të paktën 17 të tjerë janë plagosur seriozisht pas përleshjeve në mes të burgosurve në Karolinën Jugore, ndonëse gjendeshin...

Rusia mohon të ketë dorë në dëshmitë e sulmeve kimike në Siri

Rusia ka mohuar të ketë ndërhyrë në dëshmitë e sulmit të dyshuar me armë kime në Siri, rast ky i fundit që çoi në...

Ish-drejtori i FBI thotë se Trumpi i sheh gratë si ‘mish’ dhe e krahason...

Ish drejtori i FBI-së, James Comey, në një intervistë e ka akuzuar Donald Trump se është “moralisht i papërshtatshëm” për të qenë president ngaqë...

Roma s’u ndërtua për një ditë, por mund të shembet për aq

Vetëm gjatë këtij viti, nëpër qytetin e Romës janë hapur rreth 44 gropa erozioni. Asfaltet e kryeqytetit italian bëhen me nga një gropë të...

Inspektorët britanikë ende nuk kanë qasje në Duma

Inspektorët e armëve kimike ende nuk kanë siguruar qasje në vendin ku dyshohet se ka ndodhur sulmi me armë kimike në qytetin Duma në...

BE nuk planifikon sanksione të reja ndaj Rusisë pas sulmeve në Siri

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian nuk iu bashkuan Shteteve të Bashkuara të hënën për vendosjen e sanksioneve të reja ekonomike ndaj Rusisë apo...

Intervista ku Bashar al-Assad fliste për Kosovën duke e vajtuar Serbinë

Presidenti sirian, Bashar Assad në një intervistë për gazetën serbe ‘Politika’ të vitit 2016, pati folur për problemin e Sirisë dhe raportet e tij...

Gjermani, përplasen dy aeroplanë në ajër

Dy aeroplanë të vegjël janë përplasur në ajër ndërsa i afroheshin aeroportit gjerman.Mendohet se ka të paktën 2 viktima pasi aeroplanët u rrëzuan në...

U gjet në tavanin e dyqanit, cili është misteri i kësaj krijese

Një mister i mumies të gjetur në Minnesota: Si përfundoi majmuni i vdekur në tavanin e një dyqani? Misteri filloi më 8 prill kur një...

Weather

Lajme

Prokurimi publik me zhvillime të reja për transparencë më të madhe

Risi të shumta janë prezantuar në fushën e prokurimit publik në Kosovë, me qëllim të lehtësimit të procedurave të aplikimit, rritjes së transparencës, dhe...

Komandanti i KFOR-it: Ushtria e Kosovës u bë në kohën e gabuar

Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian Lorenzo D'Addario është deklaruar rreth themelimit të ushtrisë së Kosovës. Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian Lorenzo...

Thaçi deklarohet për takimin e sotëm me Vuçiqin në OKB

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili do të marrë pjesë sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, e ku do të...