Brukseli godet Serbinë që po ua heq vizat shteteve që s’e njohin Kosovën

Bashkimi Europian i ka bërë vërejtje Serbisë që ua ka hequr vizat disa shteteve të botës së tretë duke u larguar nga politikat e...

Në Afganistan vriten 23 terrorist

Në operacionin e realizuar në krahinat veriore të Afganistanit, në Nangarhar dhe Kuner janë vrarë 23 pjesëtarë të organizatës terroriste ISIS. Në një deklaratë nga...

Trump zmbrapset, do i mbajë familjet bashkë

Presioni i madh si brenda po ashtu edhe jashtë Shteteve të Bashkuara të Amerikës, siç duket ka pasur efekt. Kritikat nuk u ndalën dhe vetëm...

Justin Trudeau: Marihuana do të jetë legale prej 17 tetorit

Kryeministri i Kanadasë ka shpjeguar se qëllimi i Qeverisë me këtë masë, një prej premtimeve elektorale, “është t'i mbrojë të rinjtë” dhe t'i japë...

Europol raporton për rritje të trendit të sulmeve terroriste

Agjencia evropiane për sundimin e ligjit - Europol - publikoi të enjten raportin për terrorizmin në Bashkimin Evropian, i cili thekson se në vitin...

Khamenei kritikon SHBA-në për ndarjen e fëmijëve nga prindërit

Udhëheqësi suprem i Iranit, Ajatollah Ali Khamenei, kritikoi ashpër Shtetet e Bashkuara për politikën e ndarjes së fëmijëve nga prindërit imigrantë, që bëjnë përpjekje...

Angela Merkel po rrezikon shumë

Arritja e një marrëveshje në çështjen e azilit vendos për ekzistencën e kancelares gjermane. Angela Merkel është duke bërë regjinë - dhe është e...

Plaka që parashikoi krejt tragjeditë, ka dhënë parashikime të frikshme për Putinin

Një plakë e verbër që parashikoi sulmet terroriste të 11 shtatorit, kishte thënë se Vladimir Putin një ditë do ta udhëheq botën. Bullgarja Baba Vanga,...

Turqia hakmerret keq ndaj SHBA-së

Turqia do të nisë të zbatojë tarifa kundër Shteteve të Bashkuara, në përgjigje të taksave që u ka vënë SHBA-ja importeve të saj të...

Lopa lëndon dy persona në Zvicër

Dy persona kanë mbetur të lënduar, njëri prej tyre seriozisht, nga plagët e marra nga një lopë që po provonin që ta kthenin në...

Lajme

Ish-oficeri ushtarak i UÇK’së: Në asnjë dokument nuk e kam parë FARK’un

Njëri nga protagonistët e luftës së fundit në Kosovë, Fadil Demiri , ka folur për FARK-un, UÇK-në dhe Betejën e Koshares.

Parashikimi i motit për fundjavë

Fushat e presionit të lartë do të kushtëzojnë përmirësim të motit dhe intervale më të gjata me diell gjatë ditëve të fundjavës.

“Është e paarsyeshme që politikanët të bartin armë”

Zëvendësministri i Ministrisë së Mbrojtjes, Izmi Zeka ka thënë se  është e paarsyeshme që politikanët kosovarë të bartin armë, edhe nëse kanë...