May: Nuk ka referendum tjetër për Brexit

Referendumi për Brexit nuk do të përsëritet më dhe Londra do të largohet nga BE, bashkimi doganor, politika e përbashkëta për peshkimin dhe bujqësinë,...

Parlamenti Evropian limiton koston e telefonatave në BE

Deputetët europianë votuan të mërkurën një nivel taban të kostove të telefonatave dhe SMS-ve drejt një vendi tjetër të Bashkimit Europian, si dhe krijimin...

Çitaku i kundërpërgjigjet Daçiqit: Ushtria e Kosovës do të garantojë paqen dhe stabilitetin në...

Ambasadorja e Republikës së Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, i është kundërpërgjigjur Ivica Daçiqit për çështjen e formimit të Ushtrisë së Republikës së Kosovës. Ajo...

Çitaku në KS ia përmend para syve Daçiqit lavdet që Vuçiqi ia bëri Millosheviqit...

Ambasadorja e Republikës së Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, e cila po përfaqëson Kosovën në sesionine sotëm të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të...

“El Chapo” e kishte urdhëruar edhe vrasjen e familjarëve, donte që vrasja të bëhej...

Joaquin Guzman, i njohur si “El Chapo”, ishte një shef i pamëshirshëm kriminal, i cili kishte urdhëruar sulme edhe ndaj anëtarëve të familjes, me...

Tanin: Debati për shkëmbim të territoreve ka krijuar shqetësim, por duhet të shqyrtohet

Shefi i Misionit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Zahir Tanin, theksoi sot nevojën për të siguruar që njerëzit në mbarë shoqërinë...

E habitshme: Moti në Angli pritet të jetë më i ngrohtë se në Spanjë

Anglia është duke e përjetuar një mot si të verës indiane, ndërsa temperatura në jug të vendit pritet të arrijë në 18 gradë, diçka...

Dorëheqja e Elez Blakajt temë diskutimi edhe në OKB

Në Këshillin e Sigurimit të OKB-së po diskutohet për raportin tre mujor për Kosovën. Me këtë rast, shefi i UNMIK-ut, Zahir Tanin, ka folur për...

Daçiq në KS flet për vrasjen e Ivanoviqit, ankohet edhe për praninë e pjesëtarëve...

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ashtu siç kishte paralajmëruar me herët, në fjalimin e tij në Këshillin e Sigurimit ku...

Kuvajti ndalon Dostoyevskyn dhe qindra libra të tjerë

Autoritetet e Kuvajtit censuruan pothuajse njëmijë libra në një festival letrar që nisi të mërkurën, përfshirë edhe veprën "Vëllezërit Karamazov" të gjigantit rus të...

Weather

Lajme

Ja sa do të jetë numri i personave që do të punësojë FSK-ja pas...

Zëvendësministri i FSK-së, Agim Çeku, i ftuar në emisionin FRONTAL të T7, ka treguar se pas miratimit të 3 ligjeve dhe transformimit të FSK-së...

Përkrahja e madhe e Amerikës, ushtrarët e tyre i këndojnë Ushtrisë së Kosovës

Superfuqia më e madhe botërore Amerika përkrahë transforiminin e FSK-së në Ushtri. Themelimin e ushtrisë sonë me entuziasëm po e presin edhe ushtarët amerikanë....

Hoxhaj: Pas themelimit të ushtrisë, Kosova synon NATO-n

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, po qëndron në Tiranë ku po merr pjesë në konferencën e Institutit Shqiptar për Studime Ndërkombëtare dhe Hanns Seidel...