Skandali i Facebook, Zuckerberg përballë Kongresit të SHBA

Drejtori ekzekutiv i Facebook-ut Mark Zuckerberg pritet të përballet me pyetje të vështira në Kongres pas publikimeve se firma politike e lidhur me fushatën...

Orban thotë se do të bëjë “ndryshime të rëndësishme” në qeverinë e re

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban ka thënë sot se do të bëjë “ndryshime të rëndësishme” në qeverinë e tij të re. “Do të formohet një...

Greqia hap zjarr ndaj helikopterit turk, tensione në qiell

Mediat greke shkruajnë cdo dite për agravimin e situatës mes shtetit të Greqisë dhe Turëisë. Së fundi, sipas mediave në Athinë, një tjetër incident u...

Trump, May dhe Macron: Bota duhet të përgjigjet për sulmin në Sir

Kryeministrja britanike, Theresa May është pajtuar me presidentin amerikan, Donald Trump dhe atë francez, Emmanuel Macron, se bota duhet të përgjigjet për sulmin e...

Lufthansa dhe Air France në grevë, qindra fluturime të anuluara

Dy prej linjave ajrore më të mëdha të Europës janë prekur nga greva duke anuluar qindra fluturime dhe duke prekur kështu me mijëra udhëtarë. Dhjetëra...

Jep dorëheqje edhe një këshilltar i Trumpit

Këshilltari i Donald Trump për Sigurinë e Brendshme, Tom Bossert, ka vendosur të lërë postin e tij, njoftoi sot ekzekutivi amerikan. “Presidenti amerikan, Donald Trump...

Mbipopullimi i burgjeve në Evropë

Qeveria franceze po reformon burgjet që aktualisht janë ndër më të ngarkuarit në Evropë. Plani që u hartua pas një greve të rojeve të...

Rusi: Stafi i një spitali do të ndiqet penalisht, pas vdekjes së një pacienteje

Personeli i një spitali rus do të ndiqen penalisht pas vdekjes së një pacienteje, i cili gabimisht ishte injektuar me formaldehid, substancë kjo që...

Jep dorëheqje Këshilltari i Donald Trump për Siguri

Këshilltari për Siguri i Donald Trump, Tom Bossert, ka dhënë dorëheqje. Dorëheqjen e tij ka konfirmuar në një deklaratë për mediat zyra e shtypit e...

BE: Asociacioni do të formohet me ligjet e Kosovës

Edhe pse Kosova mori hapa konkret për formimin e Asociacionit, as kjo nuk i kënaqu serbët. Ata po thonë se krijimi i bashkësisë së komunave...

Weather

Lajme

Deputeti i AAK’së thotë se në Kosovë është më mirë se në Gjermani

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka kritikuar qytetarët që po i lënë vendet e tyre të punës në Kosovë për...

Rënie e lehtë e temperaturave, ja çfarë moti do të kemi nesër

Fushat me presion të lartë atmosferik të cilat kanë përfshirë pjesën më të madhe të Gadishullit të Ballkanit, do të vazhdojnë të...

Bajrami: Marrëveshja e Rambujesë parashihte edhe mundësinë e kthimit të policisë serbe në Kosovë

Profesori Arsim Bajrami, si njëri ndër pjesëmarrësit në Konferencën e Rambujesë, ka thënë se refuzimi i Serbisë për të nënshkruar marrëveshjen i...