VAR, ylli në ngjitje i këtij botërori. Por a mund ta shpëtojë dhe njerëzimin?

Teknologjia VAR nuk i lejon arbitrat që të bëhen despotë në fushë, si dhe sjell idenë revolucionare që s’ka problem po të ndryshosh mendje. Si...

Wadephul: Qendrat për refugjatët në Shqipëri -pozitive

CDU i thotë Po Shqipërisë për negociatat, megjithatë pas kësaj vjen por, thotë deputeti i CDU-së, Johann Wadephul në intervistë për DW. Ai e...

Brazil: Qindra gra meshojnë në Rio për legalizimin e abortit

RIO DE JANEIRO— Qindra gra kanë marshuar në rrugët e Rio de Janieros të premten, ato kërkojnë legalizimin e abortit në Brazil. Ky marsh është...

Tronditet Gjermania, përdhunohet e vritet liderja e Socialdemokratëve

Një vajzë gjermane 28 vjeçare është vrarë në Spanjë. Bëhet fjalë për Sophia Loesche, ish presidente e të rinjve të Partisë Socialdemokrate gjermane dhe...

A po shpërbëhet qeveria në Berlin?

Grindjet për çështjen e azilit janë transferuar në Evropë. Në Berlin është në pikëpyetje vëllazëria e dy partive konservatore. Thikat janë mprehur, frontet janë...

A po shpërbëhet qeveria në Berlin?

Grindjet për çështjen e azilit janë transferuar në Evropë. Në Berlin është në pikëpyetje vëllazëria e dy partive konservatore. Thikat janë mprehur, frontet janë...

Shoferi i përgjumur në mëngjes, kamioni përplaset me mbikalimin

Pamjet e kamerave kanë kapur momentin jo fort të zakontë kur një kamion që po udhëtonte me shpejtësi është përplasur me një mbikalim në...

Media më e madhe në Zvicër: Falë shqiponjave Xhaka dhe Shaqiri ëndërrojmë për fluturime...

Medie më e madhe zvicerane, ‘Blickc.ch’, ka vendosur “shqiponjat” në ballinën e saj pas fitores 2:1 ndaj Serbisë. Zvicra ka mposhtur 2:1 Serbinë në Kupën...

Pamje dramatike nga vullkani që shkatërroi 467 shtëpi

Vëzhgimet e shkencëtarëve kanë zbuluar pamjet dramatike të vullkanit shpërthyes të Hawaii që po përhapet nëpër peizazh me shpejtësinë rreth 17 milje në orë. "Shpërthimi...

Momenti prekës i takimit të nënës me djalin, 1 muaj pasi Trump i ndau

Një djalë i vogël 7 vjeç dhe nëna e tij nga Guatemala janë takuar një muaj pasi u ndanë në kufi. Beata Mariana de Jesus...

Lajme

Çfarë e pret Ramush Haradinajn?

Marrja në pyetje e personaliteteve të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Prokurorinë Speciale të Kosovës, me seli në Hagë, vazhdon nga janari...

Veseli sot në konferencë, a do të kërkojë Kryeministër të ri apo zgjedhje

Kadri Veseli ka thirrur konferencë për media sot në orën 18:30 e cila do të mbahet në selinë e PDK-së në Prishtinë....

Ministri që nuk arriti të na zbulojë sa inovativ ishte – nuk tregon çfarë...

Shala s’ka dashur të komentojë se çka ka punuar për këto dy ditë. As sa vendime i ka marrë. As sa para...