Austria, shteti më mikpritës në botë

​ Austria ka fituar një titull të lakmuar nga të gjithë, duke u cilësuar si vendi më mikpritës në botë. Me peizazhet natyrore, pastërtinë e...

Hoxha me gruan e mbuluar bëjnë shqiponjën në Washington te Shtëpia e Bardhë

Hoxha nga Podujeva, Bekim Jashari, bashkë me gruan e tij, Hazbijen, e kanë bërë shenjën e shqiponjës, në Washington te Shtëpia e Bardhë. Nga Amerika,...

FBI sekuestron bisedën e Trump. Ja çfarë thoshte ish-modelja për lidhjen me Presidentin

Agjencia e lajmeve CNN raporton se agjentët e FBI-së kanë sekuestruar regjistrimin e bisedës së Donald Trump dhe Michael Cohen, avokatit të presidentit amerikan...

Hamasi pranon armëpushimin pas sulmit ajror nga Izraeli

Militantët e Gazas, të njohur si Hamas, deklaruan të shtunën se kanë pranuar armëpushimin pas vrasjes së një ushtari, në pragun e një lufte...

Rusia “proteston” ndaj dëbimit të ambasadorëve rusë nga Greqia

Qeveria ruse ka bërë thirrje tek ambasadori grek në Moskë për të protestuar dëbimin e dy diplomatëve rusë në kohën kur Maqedonia po planifikon...

Kjo familje ruan paratë që ua la amanet ushtari osman

Një familje e shquar tregtare palestineze në Nablus në Bregun Perëndimor më shumë se një shekull ruan paratë, të cilat ushtari osman ua ka...

Gjermani, sulmi me thikë, reagon policia: Nuk ka lidhje me terrorizmin

Një sulm me thikë në një autobus në Lubecck të Gjermanisë një ditë më parë la 14 persona të plagosur. Ndërkohë policia vuri në pranga...

Rusia dhe SHBA me plan të përbashkët për kthimin e refugjatëve sirianë

Ministria e Mbrojtjes në Rusi ka dërguar një propozim në Uashington për t’ju bashkuar në organizimin e kthimit të refugjatëve sirianë në vendin e...

Barazi gjinore dhe seksuale në semaforë

Semaforë për barazinë: një çift homoseksual duke u përqafuar, ose një çift lezbikesh të kapura dorë për dore tani edhe në Frankfurt. Pas Hamburgut dhe...

Donald Trump kërcënon me taksa doganore për të gjitha prodhimet kineze

Kërcënimet e presidentit Trump për ngritjen e tarifave doganore jo vetëm për prodhimet kineze por edhe për automjetet nga BE-ja bëjnë nervozë investitorët. residenti i...

Lajme

Maliqi ka një teori pse LDK’ja nuk i fitoi zgjedhjet e 6 tetorit

Në zgjedhjet e 6 tetorit përparësia e Lëvizjes Vetëvendosjes ndaj Lidhjes Demokratike të Kosovës ishte se qytetarët kanë dashur ta çojnë në...

Përfaqësuesit e shoqërisë civile dhe Ministri i Mjedisit përplasen për ndërtimin e hidrocentraleve

Në emisionin Pressing në T7 është zhvilluar një debat për ndërtimin dhe operimin e hidrocentraleve mes Ministrit të Ambientit dhe përfaqësuesve të...

Shtatë ankesa në Gjykatën Supreme, 72 orë për të vendosur

Momentalisht në Gjykatën Supreme janë adresuar shtatë ankesa që kanë të bëjnë zgjedhjet e 6 tetorit. Gjykata Supreme pritet të vendos edhe...