Kërkohen më shumë inspektorë për të mbikëqyrur zbatimin e Ligjit të punës

Numri i vogël i inspektorëve të punës, jo rrallë herë është përmendur si një prej arsyeve të moszbatimit të Ligjit të punës,...

Guvernatori i BQK-së dhe Kryeparlamentarja Osmani flasin për Kartonin e Gjelbër

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim guvernatorin e Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Ahmeti, të shoqëruar...

Sërish gjendet mish i prishur në Pejë, arrestohet pronari i thertores

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar pronarin e një thertorje, pasi që gjatë kontrollit nga inspektorët e Agjencisë së Ushqimit...

Lekaj flet rreth anulimit të tenderit 110 milionësh, thotë se vendimi i Abdixhikut është...

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku ditë më parë ka paralajmëruar se do të nisë procedurat për anulimin e tenderit prej...

QKSS: Vetëm 35% e qytetarëve duan që të mbahet taksa ndaj Serbisë

Sipas një ankete që e ka kryer Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë, del që 35 për qind e qytetarëve të Kosovës...

OEAK mirëpret marrëveshjen për hekurudhën dhe autostradën

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë e mirëpret nënshkrimin e marrëveshjes për hekurudhën dhe autostradën mes autoriteteve kosovare dhe serbe.

Kërkohet të vlerësohet projekti për ndërtimin e “Kosovës së Re”

Instituti GAP, Instituti i Prishtinës për Studime Politike, dhe Grupi për Studime Juridike, organizuan tryezë diskutimi, ku prezantuan raportin “Kapacitetet dhe pavarësia...

Ministri Abdixhku pret në takim ambasadorin e Hungarisë

Lumir Abdixhiku, sot ka pritur në takim ambasadorin e Hungarisë László Márkusz. Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku,...

​Sot pritet të nënshkruhen letrat e shprehjes së interesit për hekurudha dhe autostrada

Letra e shprehjes së interesit për autostrada dhe Letra e shprehjes së interesit për hekurudha me të cilat Kosova dhe Serbia shprehin...

Haziri thotë se reciprociteti do të vendoset

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, në Frontal të Televizionit 7, ka folur për çështjen e heqjes së taksës. Haziri...

Lajme

Kuvendi sot mban seancë solemne në nder të Pavarësisë

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë solemne me rastin e shënimit të 12-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

​Kosova feston 12-vjetorin e pavarësisë

Përvjetori i dymbëdhjetë i shpalljes së Pavarësisë së Republikës së Kosovës, do të shënohet me shumë aktivitete të organizuara nga institucionet qendrore...

Borrell tregon se kur do të emërohet Përfaqësuesi i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi

Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE’së, Josep Borrell Fuentes, ka folur për medie pas takimit joformal me liderët e...