MFK, FKGK dhe Ministria e Financave nënshkruajnë Letër Qëllimi për fillimin e financimit deri...

Fondacioni i Mileniumit i Kosovës, Fondi Kosovar për Garanci Kreditore dhe Ministria e Financave kanë nënshkruar një Letër Qëllimi, për fillimin e...

Si do të financohen projektet infrastrukturore që lidhin Kosovën dhe Serbinë?

Afër 400 milionë euro do t’i duhen Kosovës për të realizuar dy nga projektet infrastrukturore që bëjnë lidhjen mes Prishtinës dhe Beogradit.

KRASNIQI: KA RËNË NË MASE TË MADHE KONSUMIMI I PRODUKTEVE NGA SERBIA

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka thënë se që nga marrja e detyrës së tij fokus të veçantë i ka...

Marrëveshja e 4 shtatorit, Arjan Zeka: Ndikim pozitiv në stabilitetin e marrëdhënive Kosovë-Serbi

Drejtori Ekzekutiv i Dhomës Amerikane Ekonomike, Arjan Zeka komentoi rëndësinë e marrëveshjes së nënshkruar më 4 shtator mes Kosovës dhe Serbisë në...

AKP transferon 16.4 milionë euro në Fondin e Konsoliduar

Bordi i Drejtorëve të Agjencisë Kosovare të Privatizimit mbajti mbledhjen e tij të rregullt me ç ‘rast u informua lidhur me zhvillimet...

Ngjarje tragjike në minierën e Trepçës: Minatorit iu këput krahu, vdes në vendin e...

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Minierën e Trepçës-njësia në Leposaviq. Nga ky aksident ka mbetur i vdekur një punëtor.

EULEX’i brenda zyrave të veteranëve, dalin pamjet e forcave të shumta që po kryejnë...

Janë publikuar video të aksionit të EULEX’it brenda zyrave të veteranëve. Në zyrat e veteranëve është duke u mbajtur...

OAK: Të shqyrtohen kërkesat e bizneseve dhe të kalojë projektligji për rimëkëmbje ekonomike

OAK shprehet tejet e shqetësuar për mosshyqrtimin e kërkesave të biznesit dhe mosvotimin ende të këtij Projektligji. OAK për...

Dështon sërish votimi i ligjit që mundëson tërheqjen e 10-përqindëshit të Trustit

Kuvendi i Kosovës sërish ka dështuar që të votojë Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. Në votim kanë marrë pjesë vetëm...

LDK’ja dhe PDK’ja përplasen në Kuvend për Ligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike dhe 10 përqindshin

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami është përplasur me Shefin e Grupit të PDK’së, Bedri Hamza sa i përket tërheqjes së 10 përqindshit...

Lajme

Gashi: Specialja në bashkëpunim me Prokurorinë e Serbisë po fabrikon provat kundër pjesëtarëve të...

Avokati i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomë Gashi, ka folur rreth arrestimeve të krerëve të kësaj...

Pas masave të reja, Zemaj nesër mban takim virtual me kryetarët e komunave

Qeveria e Kosovës të premten mori masa të reja kundër përhapjes së koronavirusit. Lidhur me këto masa, ministri i...

Molliqaj sfidon Kurtin: UÇK’ja nuk mbrohet vetëm një herë, çka mund të bëjmë sot...

Kryetari i PSD’së, Dardan Molliqaj, e ka sfiduar ish-Kryeministrin Albin Kurti lidhur me arrestimet e fundit të Gjykatës Speciale.