Kosova e Maqedonia e Veriut pajtohen për heqjen e barrierave tregtare

Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala, priti në takim Ministrin e Ekonomisë të Maqedonisë Veriore, Kreshnik Bekteshin.

Nis takimi i Shalës me homologun e tij maqedonas

Këto momente në objektin e Ministrisë së Tregtisë të Kosovës, ka nisur takimi i ministrit në detyrë të këtij dikasteri, Endrit Shala...

Taksa e vendosur detyron ministrin e ekonomisë së Maqedonisë së Veriut të vijë në...

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala sot do të presë në takim ministrin e Ekonomisë së Maqedonisë së Veriut, Kreshnik Bekteshi.

Vendosja e taksës: Ministri shqiptar i Maqedonisë vjen nesër në Kosovë

Ministri i Ekonomisë në Maqedoninë e Veriut, Kreshnik Bekteshi dhe ai i Bujqësisë Trajan Dimkovski së bashku me drejtorët e Agjencisë së...

Ministria e Valdrin Llukës nis takimet për privatizim të Telekomit në fund të mandatit

Ministri i Zhvillimit Ekonomik i Qeverisë në dorëheqje të Kosovës, Valdrin Lluka ka njoftuar të hënën se është takuar me zyrtarë të...

Episodi i ri i krizës ekonomike

Situata e krijuar politike në Kosovë do të reflektojë edhe në stabilitetin ekonomik, thonë ekspertë për çështje ekonomike. Kabineti...

Ligji nuk po bën punë për ndalimin e lojërave të fatit, për pesë muaj...

Që nga marsi i këtij viti, Qeveria e Kosovës mori vendim që t’u vërë drynin të gjitha lokaleve ku ushtrohej veprimtaria e...

A do ta mbajë Kosova vendimin për taksën edhe pas zgjedhjeve ?

Vendet e Quint-it përmes një letre të përbashkët kanë deklaruar se “status quo”, pengon përparimin e Kosovës dhe Serbisë në rrugën e...

Shkupi dhe Prishtina shumë pranë luftës tregtare

Maqedonia e Veriut dhe Kosova janë përpara një sfide të re e cila mund të shndërrohet në një luftë tregtare. Pala kosovare...

Bankat fitojnë rreth 90 milionë euro

Industria bankare vlerësohet të jetë sektori më fitimprurës në Kosovë. Dhjetë bankat komerciale që operojnë në treg, tetë nga...

Lajme

Reçica takim lamtumirës ambasadorin O’Connell

Ministri në detyrë i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica priti sot në takim lamtumirës ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë,...

Nitaj: Dukagjini s’është Metohi, PO autostradës

Deputeti i AAK’së, Muharrem Nitaj ka shkruar në Facebook se është pro ndërtimit të autostradës së Dukagjinit dhe se kundërshtarët e këtij...

Eskalon muhabeti, Sherifi i përgjigjet Gecajt: Mushkonjat pickojnë veç coftina

Shefi i deputetëve të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, në një intervistë për Gazetën Express, ka thënë bllokadat ndaj një subjekti politik mund...