Në mars ATK shqiptoi 61 mijë euro gjoba për veprimtaritë e paligjshme të lojërave...

Administratës Tatimore të Kosovës (ATK), gjatë muajit mars 2018 nga veprimtaritë e lojërave të fatit të cilat kanë operuar në kundërshtim me ligjin përkatës...

2.3 milionë euro për ngrohtoren në Prishtinë

Ceremonia mbahet sot në Ministrinë e Financave Ministri i Financave, Bedri Hamza dhe drejtori i Zyres së Bankës Gjermane për Zhvillim për Kosovë (KfW), Rene...

Mbahet Forumi: ‘Investimet në Infrastrukturën e Energjisë’

Ministria e Zhvillimit Ekonomik në bashkëpunim me USAID-in organizojnë Forumin e Tretë të Nivelit të Lartë për Energji “Investimet në Infrastrukturën e Energjisë”. Në këtë...

Mnuchin: SHBA-ja nuk ka frikë nga një luftë tregtare

Sekretari amerikan i Thesarit, Steven Mnuchin theksoi sot se vendi i tij nuk kishte frikë nga një luftë tregtare duke nënvizuar se nuk ishte...

“Termokos” këtë vit fillon zgjerimin në disa lagje të Prishtinës

Ngrohtorja e qytetit Termokos ka paralajmëruar se këtë vit do të fillojë zgjerimin e rrjetit të ngrohjes në disa lagje të kryeqytetit. Zyrtarë të...

Kosova ndalon importin e mishit të derrit nga Hungaria, shkak “Murtaja Afrikane”

Ndonëse ditë më parë Kosova ishte përfshirë në skandalin e mishit të prishur nga Belgjika, tani po rrezikohet nga mishi i importuar nga Hungaria. Shteti...

Vendet që do të mbesin pa rrymë

KEDS-i, të hënën, ka publikuar orarin më të ri të reduktimeve me energji elektrike për qytetet e Kosovës në ditët e ardhshme. Orari i plotë: Prishtinë Ndërprerje...

Vetëvendosje reagon për “Rrugën e Kombit”: Goditje e rëndë për qytetarët e Kosovës dhe...

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj vendimit të Qeverisë së Shqipërisë për tarifën prej 10 euro (vajtje-ardhje) që duhet paguajnë qytetarët e Kosovës në “Rrugën...

Banka Botrore, rritet punësimi në Kosovë

Punësimi në Kosovë ka shënuar rritje. Të paktën kështu po thotë një raport i Bankës Botërore, rreth Prirjeve të Tregut të punës në Ballkanin Perëndimor. Sipas...

KEDS njofton për reduktime të energjisë elektrike

Kompania Energjetike e Kosovës, njofton qytetarët e vendit se do të ketë reduktime të energjisë elektrike. Sipas tyre, këto reduktime do të ndodhin për shkak...

Weather

Lajme

Ditët në vijim me mot të vranët dhe shi

Ditëve në vijim mot i ndryshueshëm, me diell dhe shi. Temperaturat e ajrit, do të pësojnë rënie të lehtë, por do të luhaten kryesisht rreth...

Tahiri kërkon hetimin e kërcënuesve të prokurorit Blakaj

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, në llogarinë e tij në Facebook, ka shprehur pakënaqësinë e tij me lajmin për dorëheqjen e prokurorit nga Prokuroria...

Thaçi dënon kërcënimet ndaj prokurorit që hetonte veteranët mashtrues

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dënuar ashpër kërcënimet e bëra ndaj prokurorit të Prokurorisë Speciale, Elez Blakaj, i cili edhe dha dorëheqje. Thaçi përmes...