Mbi 22 milion euro u sekuestruan vetëm këtë vit

Konfiskimi i pasurisë së fituar në mënyrë të paligjshme, përbën një nga shtyllat e luftimit të krimit të organizuar në Kosovë. Mbi 150 milionë euro...

Ambasada e SHBA-së: Taksa ndaj Serbisë dhe Bosnjes, nuk i sjell përfitime Kosovës

E ngarkuara me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Colleen Hyland, është deklaruar për taksën e vendosur nga Qeveria e Kosovës...

Vetëvendosje: Të bllokohet kontrata e Telekomit me z-Mobile

Pjestarë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë kërkuar që të bllokohet kontrata mes Telekomit dhe z-Mobile, duke thënë se se në krye të këtij institucioni janë...

Deri në 30 mijë euro gjobë për operatorët që nuk zbatuan kodin

Autoriteti Rregullativ i Komunikimeve Elektronike Postare (ARKEP) kësaj here nuk ka qëndruar “symbyllur” karshi operatorëve të telefonisë mobile që nuk respektuan 31 tetorin si...

Ministri Lluka raporton për gjendjen në Trepçë

Komisioni për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti, Industri dhe Zhvillim Rajonal sot do të mbajë mbledhje. Në rend dite është edhe raportimi i ministri të Zhvillimit...

Fillon Java Globale e Ndërmarrësisë në Kosovë

Nën udhëheqjen e Innovation Center of Kosovo dhe në bashkëpunim me Odën Ekonomike Amerikane në Kosovë dhe Kuvendin e Republikës së Kosovës, është lansuar...

Osmani: Shpresojmë që taksa për produktet serbe të mbetet në fuqi për një kohë...

Vllaznim Osmani nga Klubi i Prodhuesve të Kosovës ka thënë se taksa prej 10 për qind ndaj mallrave serbe dhe atyre boshnjake që futen...

Këshilltari i kryeministrit: Taksa ndaj produkteve serbe vetëm paralajmërim, vendimi nuk do të tërhiqet

Gazmend Abrashi thotë se taksa e vendosur për produktet që importohen nga Serbia dhe Bosnja nuk do të tërhiqet, dhe kjo, sipas tij, është...

Haradinaj i përgjigjet Listës Serbe: Taksa prej 10 % mund të rritet

Kryeministri Ramush Haradinaj pas takimit me komisionin për Legjislacion komentoi në lidhje me pretendimet e Listës Serbe për posedimin e votave për rrëzimin e...

Qeveria ende se ka paguar 53 milionshin për Bechtel Enkan

Kanë kaluar mbi 5 muaj prej që Qeveria e Kosovës e bëri publik dhe mori vendim që t’i paguaj kompanisë “Bechtel&Enka;” 53 milionë euro...

Lajme

Ish-këshilltarja e Haradinaj: Kurti me xhinse të 130 eurove

Ish-këshilltarja politike e Ramush Haradinaj, Meliza Haradinaj-Stublla, ka hedhur disa dyshime mbi garderobën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

Reka e përsërit: Brenda vitit mund të hiqen vizat

Deri në fund të vitit mund të presim lëvizje të lirë, kurse “Qeveria Kurti” ka përkrahje të mirëfilltë ndërkombëtare, ka thënë Reka.

Ish-deputeti për sulmin ndaj Hotit: U sulmuan edhe SHBA dhe BE

Ish-deputeti për sulmin ndaj Hotit: U sulmuan edhe SHBA dhe BE Lajme