A u morën vesh Qeveria dhe Bechtel-Enka për 53 milionët eurot? Lekaj e Zharku...

Sonte, në emisionin “Pressing”, me Leonard Kerqukin, në televizionin T7, po diskutohet për 53 milionë eurot, që Qeveria e Kosovës detyrohet t’ia paguajë kompanisë...

Investimet e huaja direkte në botë u ulën për 23% më 2017

Investimet e huaja direkte në botë ranë në 23% vitin e kaluar, ku vendet e Afrikës, SHBA-ja dhe Britania e Madhe u prekën më...

Me eksport nga Trepça, Kosova mund të fitoj 1.2 miliardë euro, thotë Lluka

“ Trepça është një potencial  i madh për zhvillimin ekonomik”. Kështu ka thënë ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka. Sipas tij, me eksport nga Trepça,  Kosova...

Hajdutët vjedhin kabllot, autostrada “Ibrahim Rugova” një vit e gjysmë pa ndriçim

I vetmi ndriçim gjatë natës në autostradën “Ibrahim Rugova” mund të jenë vetëtimat, kur moti është me vranësira dhe shi. Edhe pse nga tanimë presidenti...

Transaksionet dhe burimi i gjobës prej 53 milionë euro për Autostradën (Dokument

Autostrada Prishtinë – Hani Elezit e njohur ndryshe edhe si autostrada “Arbën Xhaferi” në bazë të kontratës fillestare do duhej të përfundonte më 1...

Abuzimi 53 milionësh, Prokuroria do të shohë nëse ka vepër penale për pagesën ndaj...

Buxheti i shtetit do të humbë 53 milionë euro për shkak të papërgjegjësisë së zyrtarëve të shtetit. Kompanisë Bchtel&Enka; do t’i paguhen 53 milionë...

Në Gjermani bëhet skandal për një tepih, në Kosovë heshtët për 53 milionë euro

Vite më herët, ish ministri i Zhvillimit në Gjermani, Dirk Niebel, i qe shmangur pagesës së doganës për një copë tepihu që e kishte...

FMN kundër pr/ligjit për kompensimin e mësimdhënësve të viteve të ’90-ta

Një mision i Fondit Monetar Ndërkombëtar ka përmbyllur vizitën në Prishtinë, të zhvilluar në datat 30 maj – 5 qershor. Në fokus të agjendës...

Kaq do t’i kushtojë Kosovës autostrada për në Shkup

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj tha se kostoja përfundimtare e autostradës Prishtinë-Hani i Elezit, e cila e lidhë Kosovën me Maqedoninë, mund të shkojë...

Çmimet më të shtrenjta dhe më të lira të cigareve, në të gjithë botën

Ne jemi dëshmitarë të faktit se çmimet e cigareve janë gjithmonë duke u rritur, por kjo siç duket nuk është mjaftueshëm me ndikim, kur...

Weather

Lajme

Porositë e banorëve të Karaçevës për ekipin negociator

Banorët e Karaçevës i kanë shkruar Ekipit Negociator kosovar, duke i kërkuar që mos t’i harrojnë dhe të bisedohet me Beogradin edhe për tokat...

Shumë qytetarë braktisin shtetësinë e Kosovës

Në muajin janar të këtij viti janë deponuar 378 kërkesa për t’u liruar nga shtetësia e Kosovës. Ndërsa, vitin e kaluar 5700 kosovarë kanë kërkuar...

Anton Quni tregon se kë duhet ta gjykojë Tribunali Special në Hagë

Gjykata Speciale deri më tani ka ftuar për intervistim rreth 20 ish-pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, por ftesa të tilla nuk kanë marrë...