Hamza takohet me FMN-në, asnjë fjalë për Projektligji për Statusin e Punëtorëve të Arsimit...

Ministri i Financave Bedri Hamza në kuadër të takimeve pranverore në Fondin Monetar Ndërkombëtarë dhe Bankën Botërore në Uashington të Shteteve të Bashkuara të...

Bordi i ri: Trepça do të funksionojë si tërësi

Në mbledhjen e parë të Bordit Mbikëqyrës të “Trepçës” kryesuesi Ardian Syla ka siguruar se transparenca, llogaridhënia dhe përkushtimi deri në funksionimin e tërësishëm...

Partitë politike nuk tregojnë nga i marrin dhe as si i shpenzojnë paratë

Transparenca rreth burimeve dhe shpenzimeve financiare të partive politike në Kosovë, vazhdon të mbetet kërkesë e Komisionit Evropian, e cila është përsëritur edhe në...

Orari më i ri i ndërprerjeve të energjisë elektrike

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë reduktime të energjisë elektrike gjatë ditëve në vijim. Komunikata e plotë: Prishtinë Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it -Nuk ka Ndërprerje...

​Punonjësit e shkollave të Gulenit po refuzojnë t’i mbyllin llogaritë në bankën turke BKT

Punonjësit e Kolegjit “Mehmet Akif”, nuk e kanë ndërmend të nënshkruajnë detyrimin që Banka Kombëtare Tregtare (BKT) ua ka bërë për t’i mbyllur xhirollogaritë...

Fermerët e Qumështit: Haradinaj të tregojë nëse ka bërë marrëveshje me Bosnjën

Shoqata e Fermerëve Kosovarë të Qumështit ka reaguar lidhur me deklaratat presidentit të Këshillit të Ministrave të Bosnjës dhe Hercegovinës, Denis Zvizdiq. Ky i fundit,...

Kjo është monedha e re 0 euro

Trieri, qyteti gjerman ku u lind Karl Marksi, e festoi më 13 prill 200 vjetorin e lindjes së tij. Ky qytet lansoi kartmonedha 0...

“Termocentrali ‘Kosova e Re’ do ta përmirësojë cilësinë në arsim” – margaritari i ministrit...

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, përmes një postimi ne facebook, ka thënë se termocentrali “Kosova e Re” do t’i jap fund mungesës së...

Mësoni si dhe sa lloje të reja të Bitcoin kanë lindur prej daljes së...

Sa po rritet zhvillimi teknologjik i Bitcoin? Sa lloje të reja të Bitcoin kanë lindur prej daljes së versionit të parë? Specialistët e sigurisë së...

Debat për mishin e prishur, thirrje për shkarkimin e bordit të AUVK

Skandali për mishin e prishur që përfshiu gjithë Kosovën tek sot është bërë temë diskutimi ne Kuvend. Deputeti nga Nisma Socialdemokrate ,Milaim Zeka, drejtoi...

Weather

Lajme

Dy muaj nga taksa, a po rrezikohet miqësia me SHBA-të?

Janë bërë dy muaj që kur Qeveria e Kosovës, ka vendosur taksë 100 për qind për produktet që importohen nga Serbia dhe Bosnja e...

Takohen Vuçiq dhe Merkel, flasin për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq do të takohet nesër me kancelaren gjermane, Angela Merkel, me të cilën, siç bëri ai të ditur, do të...

Respektimi i kuotës gjinore, sfidë për paritë politike në Kosovë

Para pak ditësh, Lëvizja Vetëvendosje ka zgjedhur kryesinë e re në Qendrën e saj në Prishtinë. Përbërja gjinore e kësaj kryesie është gjysma të gjinisë...