Pacolli nuk po heq dorë nga Hoteli Grand

Behgjet Pacolli ka vite që e llogarit si pronë të tij “Hotel Grand”-in, ani pse Gjykatat e vendit nuk e njohin si blerës. Edhe sivjet...

Ministri Lluka ‘ngujohet’ qe 5 orë me minatorë – provon t’i bind për ndërprerje...

Minatorët e Trepçës kanë hyrë në ditën e pestë të grevës, ndërsa Gazeta Express merr vesh se ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, është...

Vjet, nga letrat me vlerë 405.0 milionë euro

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës(BQK), ka njoftuar se sipas kalendarit të publikuar nga Ministria e Financave në vitin 2017, numri i ankandeve për...

Thaçi: Kosova ka prodhues që dinë të përshtaten shumë mirë në tregje ndërkombëtare

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se prodhuesit vendor dinë të përshtatën në tregje ndërkombëtare. Ai këto komente i ka bërë pas vizitës në...

2.3 milionë euro për ngrohtoren në Prishtinë

Ceremonia mbahet sot në Ministrinë e Financave Ministri i Financave, Bedri Hamza dhe drejtori i Zyres së Bankës Gjermane për Zhvillim për Kosovë (KfW), Rene...

Nafta më shtrenjtë për 14 centë në krahasim me vitin e kaluar

Derivatet e naftë gjatë muajit qershor u rritën dukshëm në Kosovë. Edhe të dhënat zyrtarë të Agjencisë së Statistikave të Kosovës kanë konfirmuar se nafta...

ATK sqaron qytetarët se ç’po ndodhë me rimbursimin e mjeteve nga kuponët

Administrata Tatimore e Kosovës ka dalur me një njoftim për të gjithë qytetarët të cilët aplikojnë për rimbursim nga kuponët fiskalë. Kjo Administratë bën të...

Lekaj dhe Tahiri biseduan me pronarët për shpronësimet në Autoudhën Prishtinë-Mitrovicë

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, i shoqëruar nga shefi i Kabinetit, Argjend Zejnaj, këshilltari për Infrastrukturë, Fatos Mani dhe Njësia Implementuese e Projektit të...

Oda Ekonomike zgjedh kryetarin e ri

Pas një procesi gjithëpërfshirës dhe transparent zgjedhor, për përzgjedhjen e organeve qeverisëse të Odës Ekonomike Kosovës, proces në të cilin morën pjesë mbi 1,800...

Mbyllet konkursi: Këta janë 30 emrat për drejtor të KEK’ut

Është mbyllur konkursi për Drejtor Menaxhues të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK). Gjithsej 30 persona kanë shprehur interesim dhe kanë aplikuar për pozitën e...

Weather

Lajme

Incident me avionin e Pacollit: Veseli, Haradinaj e Limaj për pak përfunduan në Serbi

Delegacioni kosovar që ishte nisur sot për në Bruksel, me avionin privat të ministrit të Jashtëm Behgjet Pacolli, ku ishin edhe kryeparlamentari Kadri Veseli,...

Ramush Haradinaj tregon se çka u fol në takim me Mogherinin

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj i cili po qëndron në Bruksel së bashku me delegacionin nga Kosova, ka treguar se çfarë është diskutuar në...

Zbulohet në detaje se çka i tha Macron Vuçiqit për Kosovën

Presidenti francez, Emmanuel Macron, kërkon që çështja e Kosovës të zgjidhet para anëtarësimit të Serbisë në BE. Macron të martën i tha presidentit serb, Aleksandar...