Përdorimi i kodit shtetëror +383 nga thirrjet ndërkombëtare, trefishon minutat e përdoruesve të telefonisë...

Me rastin e 10-të vjetorit të pavarësisë së Kosovës, telefonia mobile IPKO lanson bonus produktin për përdoruesit e saj, përmes shfrytëzimit të kodit të...

Nënshkruhet marrëveshja: Ndahen 12 milionë euro për rrugën Deçan-Plavë

Në vigjilje të 10 vjetorit të pavarësisë së Republikës së Kosovës, në ditën e nënshkrimit të marrëveshjes së re për demarkacionin e kufirit me...

Rikalo viziton kompanitë kosovare që po prezantohen në panairin “Biofach”

Premtohet mbështetje për organizimin e panaireve me ushqime organike. Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo po qëndron në Gjermani, me ç’rast ka...

Kosova përfiton grant nga BERZH për rehabilitimin e hekurudhës

Ministria e Financave (MF) ka nënshkruar marrëveshje me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh) për grantin lidhur me projektin për rehabilitimin e linjës...

Ministria e Bujqësisë hap periudhën e aplikimit për subvencione

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural përmes një komunikate për media ka bërë të ditur që ka hapur nga sot periudhën e aplikimit...

Nis rregullimi i linjës hekurudhore që lidh Kosovën me Evropën

Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim do të ndihmojë në projektin e rehabilitimit të linjës hekurudhore nr10 që lidh Kosovën me Evropën. Ministria e Financave...

Lajm i mirë për punëtorët e KEK-ut

Kryetari i Sindikatë së Re të KEK-ut, Rafet Osmani ka njoftuar se bordi dhe menaxhmenti i KEK-ut kanë vendosur që punëtorëve të KEK-ut t’ua...

Kosova gjatë këtij viti do të bëhet me Ligj për Pagat

Shteti i Kosovës gjatë këtij viti pritet të bëhet me ligjin për Pagat, ndërsa sipas zyrtarëve të Qeverisë ky ligj pritet ta stabilizojë sistemin...

Kompanitë kosovare promovojnë produktet në Panairin Ndërkombëtar të Ushqimit Organik në Gjermani

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, ka udhëtuar sot për në Nuremberg të Gjermanisë, për të marrë pjesë në Panairin Ndërkombëtar...

Reshitaj paralajmëron ndërprerjen e dhënies së thëngjillit për punëtorët e KEK-ut

Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinorë, Albena Reshitaj, ka thënë se do ta ndalin përdorimin e thëngjillin për ngrohje. Ajo ka paralajmëruar ndaljen e...

Weather

Lajme

Profili i ish-kandidatit për kryetar të Prishtinës Genc Meraku, i cili u arrestua sot

Ndejat e Ramush Haradinaj nëpër oda zakonisht kanë atmosferë. Madje kryeministri i Kosovës, dikur komandant i Zonës Operative të Dukagjinit, e ka arsyetuar gjuajtjen...

Komanda e KFOR-it në Bondsteel në duart e serbo-amerikanit, Nick Ducich

Nga kjo e martë udhëheqja e komandës së KFOR-it në Bondsteel është në duart e kolonelit, Nick Ducich. Oficeri amerikan me prejardhje serbe u duk...

Goranëve në Dragash nuk u intereson Demarkacioni

Seanca për Demarkacionin nuk po del të jetë në interes për komunitetin goran në Dragash. Ani pse njëri nga deputetët e grupit parlamentar të Listës...