Gent Begolli: E kam gjetur Telekomin me mbi 60 milionë euro borxhe

Për disa vjet me radhë, gjendja financiare në Telekomin e Kosovës është jostabile. Por stabiliteti financiar i kësaj ndërmarrjeje publike është lëkundur edhe më...

Matoshi nënshkruan marrëveshje me KRU-të për pagesën e borxhit prej mbi 1.5 milionë euro

Ushtruesi i detyrës së ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka pritur sot në takim Kryeshefat Ekzekutiv të Kompanive Rajonale të Ujësjellësve,...

Lluka: Presim të kursejmë 9 % të energjisë përmes masave efiçiente

Ministri i Zhvillimit Ekonomik (MZhE), Valdrin Lluka Ministri  Lluka tha se ministria që ai drejton qe një kohë po i kushton rëndësi të veçantë...

Lekaj thotë se vitin e ardhshëm autostrada bëhet me pagesë, tregon për çmimin që...

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka deklaruar se shfrytëzimi i autostradës me pagesë ka mundësi të bëhet vitin e ardhshëm, por që ata si...

IFC-Bank Group, investime në Turqi me vlerë 1.1 miliard dollarë

Sektori privat i Bankës Botërore bëri 1.1 miliardë dollarë investime afatgjata në Turqi gjatë vitit fiskal 2018, njoftoi të martën Korporata Ndërkombëtare Financiare (IFC). “Angazhimet...

Qeveria Haradinaj shpenzon rreth 8 mijë euro për katër lap-top

Qeveria Haradinaj ka përmbyllur procesin e prokurimit në blerjen e katër lap-topëve të shtrenjtë. Kallxo.com mëson se Zyra e Kryeministrit ka nënshkruar kontratë për t`u...

Ministri Lluka përgëzon udhëheqësit e Telekomit për të hyrat rekorde

Kryeshefi Ekzekutiv i Telekomit të Kosovës, Gent Begolli, së bashku me Kryetaren e Bordit të Drejtorëve, Besa Shatri-Berisha, sot kanë pritur në një takim...

Edhe autostradat e Kosovës do të bëhen me pagesë

Pas vendosjes se taksës për qarkullim në "Rrugën e Kombit” nga Qeveria e Shqipërisë edhe Qeveria e Kosovës po përgatitet që qarkullimi në autostrada...

Ekonomia gjermane pëson rënie

Ekonomia gjermane mbetet në gjendje të mirë, pavarësisht një rënieje të lehtë në fillim të tremujorit aktual, sipas raportit mujor të bankës qendrore, Bundesbank...

FMN: Brexit pa marrëveshje e godet ekonominë britanike

Britania duhet të presë "kosto të konsiderueshme" mbi ekonominë e saj nëse largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, paralajmëroi të hënën Fondi Monetar Ndërkombëtar...

Weather

Lajme

Sylë Tahirsylaj tregon për ndryshimet e motit, tregon se kur do të bie bora...

Eksperti dhe profesori i Meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj, ka folur për motin që do të mbretërojë në Kosovë këto ditë. Tahirsylaj parashikon ulje të temperaturave gjatë...

Vetëvendosja vazhdon mobilizimin për protestën e së shtunës

Partia e Albin Kurtit po i vazhdon takimet me qytetarë në përpjekje për të siguruar pjesëmarrje sa më masive në protestën me moton “Një...

Ndryshim drastik i temperaturave

Javë me mot të ftohtë por kryesisht të kthjellët. Masa të ftohta ajrore nga Atlantiku verior, të paraprirë nga një front i ftohtë, do të...