Ballina Fashion

Fashion

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Lajme

Reagon ambasadori Qendrim Gashi, pas kritikave, kërcënimeve e kërkesave për shkarkim

Ambasadori i Republikës së Kosovës në Francë, Qendrim Gashi, ka reaguar pas shumë kritikave të drejtuara ndaj tij lidhur me shkrimin që...

Raporti i Agim Veliut që e la pa punë Rashit Qalajn: Dalin detaje për...

Ditë më parë kryeministri i vendit, Avdullah Hoti me anë të një vendimi e ka shkarkuar nga pozita e Drejtorit të Policisë,...

Eksperti i sigurisë: Hapja e Zyrës së Mbrojtjes ruse në Serbi, kërcënim serioz për...

Eksperti i çështjeve ushtarake dhe të sigurisë, Ramadan Qehaja hapjen e Zyrës të Mbrojtjes së Rusisë në kuadër të Ministrisë së Mbrojtjes...