Komunikatat e tjera të UÇK-së: Vrasja e Adrian Krasniqit, atentatet ndaj dhjetë shqiptarëve dhe...

Shtabi i Përgjithshëm i UÇK-së, nga muaji mars i vitit 1997 deri në muajin nëntor të po këtij viti, kishte urdhëruar atentate ndaj dhjetë...

Historia e llapjanit që iku not nga Goli Otoku dhe e shpëtoi nga vrajsa...

Pajazit Jashari ka pranuar për herë të parë të flasë për historinë e jetës së tij, e cila lidhet me vuajtjet në burgjet e...

Foto të rralla nga Kosova e vitit 1917

Fotografi i njohur anglez Joseph Richard Auber, kishte udhëtuar në Shqipëri dhe Kosovë, në vitin 1917, duke realizuar shumë fotografi nëpër qytete dhe fshatra. FMimages.net...

Komunikatat e UÇK-së: Si u vranë Ejup Bajgora, Millosh Nikoliqi, Dragan Rakiçi, Fazli Hasani,...

Me kalimin e viteve, Ushtria Çlirimtare e Kosovës sa vinte e shpeshtonte sulmet e armatosura. Gjatë viteve 1996-1997, UÇK-ja kishte vrarë dhjetëra policë serbë...

Gjenden mbetje mortore në Prizren, në vendin e ngjarjes del edhe njësiti për krime...

Në fshatin Planej të Prizrenit gjatë ditës së djeshme janë gjetur mbetje mortore. Policia e Kosovës ka njoftuar se një qytetar ka gjetur në pyll...

Thaçi dërgon këshilltarin t`i ndajë 158 medalje për heronjtë dhe dëshmorët e Skenderajt

Në Skenderaj është organizuar ceremonia për ndarjen e medaljeve për 158 heronjtë dhe dëshmorët, që janë dekoruar nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ditën...

Ibrahim Kelmendi komenton debatin në Pressing të T7: Do isha krenar po ta vrisja...

Po vazhdon të komentohet edhe sot, debati që theu rekordet e shikueshmërisë në kohë reale, diskutimi për vrasjet e pasluftës dhe Gjykatës Speciale në...

Naim Geci tregon si u ekzekutua Ahmet Krasniqi para dyerve të Ministrisë së Mbrojtjes

Rrethanat dhe vrasja e ministrit të parë të Mbrojtjes së Republikës së Kosovës, Ahmet Krasniqit, mbetet ende mister. Por, ndonëse ka akuza e ndërakuza rreth...

Dy vjetori i vdekjes, a do t’i mbyllin zviceranët përgjithmonë dilemat për rastin Dehari?

Më 5 nëntor janë bërë dy vite nga vdekja e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Deharit i cili në rrethana ende plotësisht të pasqaruara...

PSD bën homazhe te varri i Astrit Deharit

Partia Socialdemokrate gjatë ditës së sotme ka bërë homazhe te varri i ish-aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje Astrit Dehari, me rastin e dy vjetorit të...

Weather

Lajme

Ky pritet të jetë moti për nesër në Kosovë

Nesër në Kosovë moti pritet të jetë i ftohtë, me temperaturat që pritet të shkojnë në minus një gradë, bën të ditur IHMK. Megjithatë, sipas...

Dita Botërore e Filozofisë: SHFK në bashkëpunim me departamentin e Filozofisë në UP, organizojnë...

Është bërë traditë që tash e nëntë vite Shoqata e Filozofëve të Kosovës në bashkëpunim me departamentin e Filozofisë në Universitetin e Prishtinës, shënojnë...

Nëntë Zona Ekonomike në gjithë Kosovën, shumica e tyre jofunksionale

Vendimet që mori Qeveria e Kosovës ndër vite për krijimin e Zonave Ekonomike në disa prej komunave të vendit, duket se kanë mbetur vetëm...