Veseli nga Letnica me mesazhe bashkimi për shqiptarët

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli u është bashkuar sot besimtarëve katolikë në një festë shumë të veçantë të tyre që mbahet përvitshëm...

Vdes veterani i arsimit dhe invalidi i luftës, Qazim Zekaj

Në moshën 84 vjeçare ka ndërruar jetë veterani i arsimit, njeherit invalid i luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Qazim Zekaj.

Haradinaj kujton Arbën Xhaferin: Lider i pakompromentuar dhe me ideale të larta

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, ka kujtuar intelektualin Arbën Xhaferi në shtatë vjetorin e vdekjes së tij. Haradinaj në...

Veseli kujton Arbën Xhaferin: La gjurmë të mëdha në historinë shqiptare

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka kujtuar ish-kryetarin e PDSH-së në Maqedoni Arbën Xhaferin, në shtatë vjetorin e ndarjes nga jeta.

Përkujtohet Arbën Xhaferi, Thaçi: Formësuesi i identitetit evropian të shqiptarëve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar në shtatë vjetorin e vdekjes, politikanin shqiptar, Arbën Xhaferin. Ai ka thënë...

Veseli: Hasan Prishtina, shembull i politikanit idealist dhe i pakorruptuar

Kryetari i Kuvendit të Kosovës ka përkujtuar Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vdekjes së tij. Veseli në një...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës

Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina.

Shteti i Serbisë po tallet me viktimat e luftës në Kosovë, do ta vazhdojmë...

Krimineli famëkeq serb, Miodrag Shalaja, i cili ishte i dënuar për vrasjen e 14 shqiptarëve, është liruar nga burgu, e për më...

18 vjet nga masakra e Lubotenit

Sot mbushen 18 vjet nga masakra e Lubotenit, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë dhjetë civilë shqiptarë në këtë fshat të Shkupit.

Si vdiq Hitleri? Ekspertët japin përgjigjen përfundimtare

Adolf Hitleri vdiq në vitin 1945 në Berlin, pasi kishte pirë cianur dhe më pas kishte qëlluar veten me një pumb në kokë, konfirmojnë...

Lajme

Reçica takim lamtumirës ambasadorin O’Connell

Ministri në detyrë i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica priti sot në takim lamtumirës ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë,...

Nitaj: Dukagjini s’është Metohi, PO autostradës

Deputeti i AAK’së, Muharrem Nitaj ka shkruar në Facebook se është pro ndërtimit të autostradës së Dukagjinit dhe se kundërshtarët e këtij...

Eskalon muhabeti, Sherifi i përgjigjet Gecajt: Mushkonjat pickojnë veç coftina

Shefi i deputetëve të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, në një intervistë për Gazetën Express, ka thënë bllokadat ndaj një subjekti politik mund...