Bekim Jashari, pasi kujton masakrat e Marsit, thekson se autorët e krimeve ende nuk...

Kryetari i Komunës së Skënderajt, Bekim Jashari, në një shënim të sotëm, pasi shpreh respekt për të gjitha masakrat që ndodhën në Mars, thekson...

Thaçi: Falë rezistencës gjithëqytetare, Kosova hyri në një epokë të re historike

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se largimi i forcave ushtarake të Serbisë, hyrja e trupave të NATO-s, kthimi i popullatës së zhvendosur...

Reçica: Qoftë i përjetshëm kujtimi për Driton Islamin-Toni dhe Sadik Begën-Murtaja

Me rastin e përvjetorit të rënies së heronjëve Driton Islami-Toni dhe Sadik Bega-Murtaja, gjatë luftës së lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, sot përveq familjarëve...

Kadare për Demaçin: I domosdoshëm si rrallëkush për kombin

Shkrimtari i madh shqiptar, Ismail Kadare, dhe bashkëshortja e tij, Helena, i kanë shprehur ngushëllimet familjes Demaçi për vdekjen e veprimtarit të shquar Adem...

Rasti “Kiçina”, Burim Ramadani tregon se si u zhdukën provat

Njëri nga të dënuarit në rastin “Kiçina”, Burim Ramadani, ka thënë se janë zhdukur provat që do të dëshmonin se ai nuk ka qenë...

20 vjetori i Epopesë – Haradinajt mirëpresin qytetarët në Gllogjan

Kanë kaluar 20 vjet nga zhvillimi i betejës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Gllogjan. Në këtë 20 vjetor “Epopeja e UÇK-së” ka mbledhur shumë...

Noli në moshën 84-vjeçare mësonte hebraishten: Më duhet të bisedoj me Zotin në botën...

Shkrimtari dhe studiuesi shqiptar, Nasho Jorgaqi në një intervistë për emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku solli detaje nga jeta e...

Anëtarë të Kryesisë së LDK-së, deputet e veprimtarë nderuan dhe kujtuan ish-deputetin Agim Kikaj

Janë bërë një vit nga ndarja nga jeta e ish-kryetarit të Komunës së Podujevës dhe ish-deputetit të Kuvendit të Kosovës, Agim Kikaj. Në emër të...

Intervista e rrallë e Hamëz Jasharit për mediat serbe para sulmit në Prekaz

Pa ju trembur syri, bile edhe në gjuhën serbe që ta kuptojnë, Hamëz Jashari kishte dhënë një intervistë për mediat serbe pak para sulmit...

Veseli: 24 marsi është datë e shenjtë në historinë e lirisë së Kosovës

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka përkujtuar intervenimin e NATO-s, në Kosovë. Ai ka thënë se 24 marsi është datë e shenjtë në historinë e...

Weather

Lajme

Sejdiu: Protesta është e vetmja rrugë për ta kundërshtuar pushtetin

Deputeti i pavarur në Kuvendin e Kosovës, Korab Sejdiu, ka treguar arsyen pse më 29 shtator do të jetë pjesë e protestës së thirrur...

Moti për sot

Sipas IHMK-së, sot do të mbajë mot me diell por i ftohtë, transmeton lajmi.net. Instituti hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për temperaturat që do të...

Çfarë do të ndodhë sot në Kosovë?

Ngjarjet e ditës: 26 shtator 2018: 09:30 Ministria e Tregtisë dhe Industrisë (MTI) dhe Korporata Financiare Ndërkombëtare (IFC),  si anëtare e Grupit të Bankës Botërore, nënshkruajnë...