Historia e natës së martesës së Fehmi e Xhevë Lladrovcit

Ata sot kanë përvjetorin e rënies. Bëhen 20 vjet që Fehmi e Xhevë Lladrovci dhanë jetën për lirinë e Kosovës. Të gjithë e kujtojnë...

Flet ish-ndihmësi i Ahmet Krasniqit: S’ka dyshim, Shteti shqiptar e di kush e vrau...

Bashkë me eshtrat e Ahmet Krasniqit në Kosovë është rikthyer edhe misteri për vrasjen e tij. E zgjidhjen e këtij misteri, ndihmës ministri i...

Haradinaj: Nuk di me ju kallxu sa njerëz janë kanë në kafiqa, se në...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ishte i ftuar në emisionin Argument Plus Çështja e listave të veteranëve të rremë ishte temë diskutimi...

Ish-bashkëpunëtori i ngushtë i Ahmet Krasniqit tregon emrin e personit që e di kush...

Në RTV Dukagjini, ish- bashkëpunëtori i ngushtë i Ahmet Krasniqit ka dhënë emrin e personit për të cilin ai mendon se e di kush...

20 vjet nga rënia e Fehmi e Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 20 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci, po ashtu...

Flet ish-ushtari i UÇK’së që takoi në Amerikë Elez Blakajn

Huskaj në një intervistë përmes rrjetit social Facebook thotë se Blakaj e ka mohuar që listat e publikuara janë përgatitur nga ai. Ai thotë se...

Limaj përkujton Lec Gradicën, thotë se vdiq duke shëruar plagët e luftëtarëve të lirisë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate njëherësh zëvendëskryeministër në qeverinë e Kosovës, Fatmir Limaj ka përkujtuar rënien e doktor Lec Gradicës. Limaj në llogarinë e tij në...

Hisen Berisha: Ahmet Krasniqin e vrau dora e zezë e Serbisë

Hisen Berisha, bashkëpunëtor i kolonelit Ahmet Krasniqi, ka thënë se  atë e ka vrarë dora e zezë e Serbisë, njofton Klan Kosova. Ai e dha...

Kush e çoi Hashim Thaçin në Rambuje, zbulohet një histori nga lufta e fundit

Presidenti I Kosovës Hashim Thaçi e përmend shpesh si histori të lavdishme të tij procesin negociator të Rambujesë që çoi në bombardime të NATO’s...

Veseli: Lec Gradica, mjeku i plagëve të lirisë

Në Gradicë të Drenasit, është përkujtuar sot mjeku i UÇK-së, Lec Gradica, në 20-vjetorin e rënies së tij. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë...

Weather

Lajme

Moti për sot

Sipas IHMK-së, sot do të mbajë mot me diell por i ftohtë, transmeton lajmi.net. Instituti hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për temperaturat që do të...

Çfarë do të ndodhë sot në Kosovë?

Ngjarjet e ditës: 26 shtator 2018: 09:30 Ministria e Tregtisë dhe Industrisë (MTI) dhe Korporata Financiare Ndërkombëtare (IFC),  si anëtare e Grupit të Bankës Botërore, nënshkruajnë...

Quni: Interesi më i madh për vrasjen e Krasniqit ishte nga Beogradi

Bashkëpunëtori i kolonel Ahmet Krasniqit, Anton Quni, ka thënë se shteti shqiptar ka bërë hetime sipërfaqësore pas vrasjes së Ahmet Krasniqit. Ai në “Debat Plus”...