Limaj: Thaçi e Bukoshi më kanë lënë me dy plumba në mal

Zëvendskryeministri Fatmir Limaj në një rrëfim për 20-vjetorin e çlirimit ka treguar për vështirësitë në luftë, që sipas tij kanë ardhur nga...

Rrëfimi i gazetarit britanik që xhiroi sulmet në familjen Jashari

Fotografitë e bëra nga gazetari anglez Vaughan Smith ishin shkrepjet e para domethënëse të një lufte të re në Kosovë. Ato shfaqnin...

Albright e Clinton nëpërmjet fotografive në përvjetorin e 20 të lirisë së Kosovës

Në ditën e madhe për popullin e Kosovës, në 20 vjetorin e çlirimit e ndërhyrjes së Nato-s, në vizitë zyrtare kanë qëndruar...

20 vjet nga liria që e solli NATO-ja, Kosova në paqartësi

Deri tash në Kosovë, shpata ka funksionuar më mirë se plugu. Janë bërë saktësisht 20 vjet nga koha kur NATO-ja shkeli në...

Kështu duket sot djali që e kishte kapur për dore Bill Clintonin vite më...

U gëzuan të gjithë kur ai erdhi në Kosovë. Vizita pas luftës e ish-Presidentit Bill Clinton la gjurmë. E...

Drenicë 1999: Kjo vajzë nuk besonte që Kosova u çlirua dhe NATO kishte hyrë

Kosova edhe pak ditë shënon 19-vjetorin e fushatës së bombardimeve të NATO-s që kishte për qëllim ndaljen e gjenocidit në Kosovë...

Pamjet kur trupat ruse hynë në Prishtinë, priten si heronjë nga serbët

Në orët e hershme të 12 qershorit trupat ruse hynë në kryeqytetin e Kosovës duke befasuar trupat e NATO’s.

Pamje të rralla:Kur oficeri i NATO-s u jep 30 minuta afat forcave serbe, për...

Kosova është duke shënuar 20 vjetorin e çlirimit të saj, përkatësisht futjes së forcave të NATO-s në Kosovë. Një...

Futja e NATO-s në Kosovë përmes fotografive

Forcat e NATO-s duke u futur në Republikën e Kosovës. Fotot e realizuara në qytetin e Kaçanikut.

Foto e tmerrshme e vitit 1925: Serbët masakrojnë pesë shqiptarë dhe pozojnë me trupat...

Për herë të parë publikohet një fotografi të shqiptarëve të vrarë nga serbët në qytetin e Prizrenit në vitin 1925.

Lajme

Haradinaj paralajmëron ardhjen e një kompanie gjermane ajrore që do të hapë qindra vende...

Kryeministri Ramush Haradinaj ka njoftuar sot se kompania ajrore gjermane “EuroWings” pjesë e Lufthansa Group, ka përzgjedhur Kosovën si bazë të sajë...

Limaj: I lumtur që po jetësohet marrëveshja për heqjen e roamingut Kosovë- Shqipëri

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka thënë se ndjehet i lumtur dhe krenar me jetësimin e marrëveshjes për heqjen graduale të tarifave roming në...

Tahiri: Presidenti Trump konfirmoi hyrjen në fuqi të Marrëveshjes së Ekstradimit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka nënshkruar hyrjen në fuqi të Marrëveshjes së Ekstradimit mes Kosovës dhe SHBA-së.