Në përkujtim të vëllait, Haradinaj publikon fotografi me nipin: Tash kemi një Luan të...

Sot është shenduar 21-vjetori i rënies së dëshmorit, Luan Haradinaj. Vëllai i tij, njëherit deputet i AAK-së, Daut Haradinaj e ka përkujtuar edhe përmes një shkrimi...

Kryeministri nderon ideologun e çështjes kombëtare Ismail Haradinaj dhe luftëtarin e hershëm Luan Haradinaj

Në përkujtim të 21-vjetorit të rënies së Dëshmorit të Kombit, Gjeneral Major, Luan Haradinaj, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj së bashku me...

Hoti për Aganin: Intelektual i papërsëritshëm

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka kujtuar, përmes një postimi, profesor Fehmi Aganin në 19 vjetorin e vrasjes së tij. Hoti në...

LDK përkujton Fehmi Aganin: Vizioni i tij i duhet edhe sot Kosovës

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës së bashku me familjarët e profesorit të ndjerë Fehmi Agani, kanë bërë sot homazhe dhe nderime në 19...

Haradinaj: Fehmi Agani, pishtari që i dha dritë vizionit për shtetin e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kujtuar Fehmi Aganin me rastin e shënimit të 19 vjetorit të rënies së tij. Haradinaj tha se akademiku Fehmi...

Kështu quhej Kosova më 1405

Arkivave të Raguzës i është kthyer historiani i njohur Jahja Drançolli, Dubrovnikut të sotëm për të gjetur se si është quajtur Kosova në mesjetë. “Postim...

Limaj përkujton Luan Haradinajn, thotë se Kosova do t’i nderojë përjetë luftëtarët e lirisë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh zëvendëskryeministër në qeverinë e Kosovës, Fatmir Limaj ka përkujtuar Luan Haradinajn në 21 vjetorin e rënies. Limaj në llogarinë e...

Thaçi: Vrasja e profesor Aganit ishte humbje e madhe

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka kujtuar sot profesorin Fehmi Agani i cili ishte vrarë 19 vjet më parë, nga forcat policore e ushtarake...

Video e tij preku gjithë botën, kështu duket sot gjakovari që u doli para...

  Fotografia e tij bëri xhiron e gjithë botës, kur ai me dy duart lart, me lot në sy dhe gëzim të madh hidhej xhamave...

Kryesia e LDK-së bën homazhe te varri i Fehmi Aganit

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) me rastin e përvjetorit të 19-të të vrasjes së veprimtarit të dalluar politik, Fehmi Agani, do të...

Weather

Lajme

Ish-komandanti i FSK-së: LDK dhe Vetëvendosje penguan formimin e ushtrisë

Ish-komandanti i FSK-së, tash anëtar i Kryesisë së PDK-së, Kadri Kastrati, ka thënë se të gjithë e dinë që shqiptarët nuk kanë pasur konsensus...

Bajrami: Tërnava filloi ndërtimin e xhamisë për shkak të zgjedhjeve në BIK

Teologu Mustafa Bajrami ka folur për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë. Ai ka akuzuar kreun e Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiun Naim Tërnava, se...

Vazhdon Fushata “Ta Pastrojmë Kosovën”, këto janë aktivitetet për nesër

Let’s Do It Kosova ju njofton se nesër, 17 tetor, duke filluar nga ora 12:00 do të organizohet aksion pastrimi në Lipjan, në kuadër...